Újra eljött az Erdei Óvoda ideje, ahol a természetben a gyerekek megtapasztalhatták az erdő állat- és növényvilágának azt az arcát, amely legtöbbjüket egy életre rabul ejthet. Törekedtünk arra, hogy a gyerekek minél gazdagabb élménnyel gazdagodjanak, a természet felfedezése és a túrázás során. Lehetőséget biztosítottunk a környezettudatos magatartás gyakorlására, mindeközben sokat játszottak, mozogtak a szabadban.
A csoportok a faházak birtokba vétele után, az esős idő ellenére is hasznosan töltötték el a napokat.
A Gál Ferenc Egyetem Gyakorlójának Alma csoportja először járt az Erdei Óvodában, nagyon jól érezték magukat, ha esett, ha sütött a nap, akkor is tudtak fürkészni, játszani, kacsát lesni, együtt lenni, barátságokat erősíteni. Kincses ládájukba örömmel gyűjtögettek minden olyan „különlegeset”, amit már elengedett a természet. Megtaláltuk a „Mi fánkat is”, egy hatalmas tölgyfát, melyhez ősszel ismét visszatérünk majd.
A Tulipán csoportos gyermekek izgatottan érkeztek az Erdei Óvoda első napján a táborba. Mimó és Csipek báb fogadta őket a kapuban. A gyerekek hamar felfedezőútra indultak és örömmel játszottak a természetben talált kincsekkel. Egy közös séta során megtalálták az Öreg tölgyet, megfigyelték a fa alatt élő állatokat és növényeket, ami sok mosolyt csalt az arcukra. Alig várjuk, hogy újra mehessünk az Erdei Oviba!
A Cseresznye csoportos óvodások izgalmas napokat töltöttek az Erdei Óvodában, ahol a gyerekek testközelből tapasztalhatták meg a természet csodáit. Kirándulásaink során figyelték a fák változatos formáit, megvizsgálták a leveleket, és különféle növényeket, terméseket. A természet kincseit kincsesládikákba gyűjtögették a hét folyamán. A közös vizsgálódás és felfedezés mélyítette a természet iránti szeretetüket és érdeklődésüket.
A Búzavirág csoport nagycsoportosai utolsó Erdei Óvodai napjaikat töltötték, ahol, már ismerősen, hamar birtokba vették az ismert helyszínt. Minden nap új kalandokban volt részük, amelyek során újra átélhették a természet adta játékokat. A gyerekek figyelemmel kísérték a természet hangjait, változásait, így még mélyebben kapcsolódtak a környezetükhöz. A természet újbóli felfedezése mellett különösen nagy élményt jelentett számukra a legszuperebb mászókás csúszda kipróbálása, amely sok nevetést és örömteli pillanatot okozott. Az év végén mindannyian újabb élményekkel és emlékekkel gazdagodtak, amelyek biztosan kísérni fogják őket a további kalandjaik során.
A Panda csoportos gyerekek megfigyelték a tábor területén található fák sokaságát, különösen a szomorú fűz keltette fel érdeklődésüket. A gyerekek lelkesen utánozták a fa formáját, és szeretettel meg is ölelték a fákat. Látogatást tettek a Mini Magyarország Makettparkba, ahol megcsodálták hazánk nevezetességeinek kicsinyített másait és megfigyelhettek egy fát, ami most éppen betegeskedik kicsit. Közösen megbeszélték mivel tudnának a fának segíteni, hogy jobban érezze magát.
A Szamóca csoport gyermekei Minot és Csipeket keresték az Erdei Óvodában – „Hová bújtál Mimo és Csipek?” Miután megtalálták őket, megmutatták nekik azokat a helyeket, ahol 3 éven át, ősszel és tavasszal olyan szeretettel fedeztek fel, kutattak. Sok kincset gyűjtöttek a kincses dobozba, de a szívünkben is magukkal viszik a tábori szép emlékeket.
Most is jó volt erdei óvodásnak lenni, élvezni a szabad levegőn való tevékenységeket, a természetben vizsgálódni – felfedezni – rácsodálkozni, természetvédő-, környezetbarát módon viselkedni, sokat mozogni, de a legfontosabb önfeledten játszani.
Sulyan Eszter szakvezető óvodapedagógus