in ,

A helyzeteket be kell rúgni

A Hunyadi egyetlen gólját Rohony Márk szerezte.
A Hunyadi egyetlen gólját Rohony Márk szerezte. (Fotó: Babák Zoltán)

A hétvégén elkezdődtek a megyei bajnokságok. A másodosztály idei első fordulójában a Hunyadi Mezőmegyer csapatát fogadta, míg a Csabacsűdi GyLSE Mezőberénybe látogatott.

A mérkőzés Szentandráson Trabach János emlékére néma főhajtással kezdődött. Az első félidőben a Hunyadi teljesen pariban volt a tavalyi bajnokkal. Több kihagyott helyzetet követően a mérkőzés első gólját is a hazai csapat neve mellé jegyezték fel. A mélységből induló Rohony Márk kapott jó labdát, lövését Kun Tamás nem tudta megfogni.

A mérkőzések végén mind Gombár György, a Csabacsűdi GyLSE, mind Bakró Géza, a Hunyadi edzője a helyzetkihasználásukat kifogásolta.

Mezőberényi LE–Csabacsűdi GYLSE 2–2 (1–1)

Mezőberény, 70 néző. Vezette: Kis Pál.

Mezőberény: Rau Zs. – Fazekas, Szabó Zs. (Lakatos M.), Malét, Burai Zs. (Makai), Gschwindt, Székely (Labanc), Zsíros, Machó, Benyovszki J. (Durkó), Varga J. Edző: Adamik Dávid.

Csabacsűd: Kugyela – Sovány, Borgulya, Beregszászi (Koppányi, Gerhát), Varga T., Jelen, Varga E., Hraskó, Hajdú, Fügedi, Király (Seres). Edző: Gombár György.

Gólszerző: Machó (3.), Fazekas (92. – 11-esből), ill. Beregszászi (41., 47.). Kiállítva: Durkó (76. – utolsó emberként szabálytalankodott).

Adamik Dávid: – Ismét nem tudtuk győzelemmel kezdeni az új szezont. Viszont a csapat erejét mutatja, hogy vert helyzetből, tíz emberrel fel tudtunk állni. Mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, így reális a döntetlen.

Gombár György: – Kettő-egynél több meccslabdát is elpuskáztunk, ami a végen megbosszulta magát, így fájó két pontot vesztettünk.

(Balogh Lajos)

Békésszentandrási HMSE–Mezőmegyer SE 1–4 (1–0)

Békésszentandrás, 120 néző. Vezette: Bálint Attila.

Békésszentandrás: Szabó A. – Endrefalvi (Szabó F.), Olasz, Sztancsik, Szűcs (Tóth M.), Szécsi, Rohony, Gödő, Sándor, Tasi N., Tasi K. (Sztricskó). Játékos-edző: Bakró Géza.

Mezőmegyer: Kun – Takács, Tóth N. (Séllei), Nagy P., Nagy B., Balogh M. (Csepregi), Miholka, Kecskeméti (Németh), Szabó S., Lipták-Pikó (Szilágyi), Popucza. Edző: Lőrinci Attila.

Gólszerző: Rohony (28.), ill. Miholka (55. – 11-esből), Nagy B. (64.), Németh (74.), Szilágyi (94.).

Az 58. percben Endrefalvi büntetőt hibázott.

Bakró Géza: – Az első félidőben rendben volt a játékunk, viszont a helyzeteket be kell tudni rúgni. Szünet után érthetetlen módon teljesen szétestünk. A Megyer egyenlítése után volt esélyünk visszavenni az irányítást, de a kihagyott büntető megtörte a csapatot. Fejben nem voltunk elég erősek, és ez meg is látszott a pályán. Ilyen helyzetekben nem lehet összeomlani, ezen sürgősen változtatnunk kell!

Lőrinci Attila: – Egy átalakuló csapatnál mindig fontos egy jó kezdés. Az első húsz percben rengeteg hibával játszottunk, utána viszont sokat tettünk azért, hogy megnyerjük a mérkőzés. Külön gratulálok Németh Robinak, aki 16 és fél évesen mutatkozott be a felnőtt futballban, és nyomban góllal hálálta meg a bizalmat.

(Virág Imre)

A fotók a Békésszentandrási HMSE–Mezőmegyer SE mérkőzésen készültek.

Maczik Attila a kezelések során.

További segítségre szorul a kétgyermekes családapa

Kulturális délután, szórakoztató este