in ,

Változások a Hunyadi házatáján

Kondacs Tamás veszi át a Hunyadi edzői szerepét.
Kondacs Tamás veszi át a Hunyadi edzői szerepét. (Fotó: Babák Zoltán)

Új edző irányításával kezdi meg a felkészülést a Békésszentandrási HMSE vármegyei II. osztályú labdarúgócsapata. A Hunyadi várakozás alatt teljesített, pedig nem tolták irreális magasságokba az elvárásokat. Erős középcsapatként szerettek volna mutatkozni a bajnokságban, ehelyett a féltávnál mindössze két riválisukat, a Csanádapácát és a Battonyát előzik meg.

A Hunyadi a tavaszt tehát a bennmaradás kivívásának szentelheti, a csapat kritikus szurkolói viszont nem igazán nézték jó szemmel az őszi produktumot, a vezetés pedig a jól bevált receptet vette elő a kialakult helyzetben.

– A csapat mérsékelt szereplése hozta magával az edzőváltást, ugyanakkor a lejtmenet nem most kezdődött, több összetevőből álló folyamat része, hiba lenne egy emberen elverni a port miatta – mondta elöljáróban Farkas Péter elnök. – Különböző okok miatt sajnos odáig fajultak a dolgok, hogy ősszel sok esetben a kiállás is komoly kihívást jelentett, Elekre pedig nagy szívfájdalmunkra el sem tudtunk utazni. Tudomásom szerint hasonló példa még nem fordult elő az egyesület életében, az elnökséget mindenesetre cselekvésre serkentette! Úgy döntöttünk, próbálunk új lendületet adni a csapatnak.

Bakró Géza utódjaként Kondacs Tamásra esett a vezetők választása, aki különböző beosztásban évtizedek óta az egyesület szolgálatában áll.

– Nem szerettünk volna más egyesületektől edzőt elcsábítani, úgy gondoltuk, hogy házon belül megoldjuk ezt a kérdést. Kondacs Tamás utánpótlásedzőként ismeri a helyi viszonyokat, illetve a játékosokat, a képessége és a képesítése is megvan hozzá, hogy eredményesen elvezesse a gárdát. Azt várjuk tőle, hogy stabilizálja a csapatot létszámban, egységben, és lehetőség szerint tartsa benn az osztályban – indokolt a döntés hátterét az egyesület első embere.

Azt is megtudtuk, hogy a felnőtt együttes január 12-én kezdi meg a felkészülést az új edző vezetésével. A keretben több változás is lesz. Gödő Csaba visszatér Kunszentmártonba, bejelentette távozási szándékát Sztancsik Márk is, míg Csányi Balázs és Pecnyik Gábor vélhetően felhagy a focival. A helyükre próbálnak reaktiválni egy-két saját nevelésű, „parkolópályán” lévő játékost, és a külsős erősítésről sem mondanak le. A felkészülés január 12-én indul, heti szinten három foglalkozást tartogat, amihez összesen négy tesztmérkőzés jön, ami szervezés alatt áll.

Békésszentandráson a kispadon történt váltás mellett a második vonalban szereplő Hunyadi öltözőjében is gazdát cserél néhány fogas. A Kunszentmártonba visszatérő Gödő Csabán (27) túl a csongrádi I. osztályban szereplő Szentesen folytatja pályafutását az ifjú támadó, Szécsi Rajmond (19), akivel együtt tart a védő, Sztancsik Márk (21) is. A helyüket olyan saját nevelésű játékosok vehetik át, mint Szabó Ferenc (32), Pásztor Dávid, (28) és a Kaszaperről hazatérő Kis László (36.).

Bakulya Mihály – Békés Megyei Hírlap

A fotó közepén a Szarvasi Polgármesteri Hivatal épülete 2026. január 1-én.

Támogatásban részesül a szarvasi közmunkaprogram

Szarka József, a Tessedik Sámuel Múzeum megbízott igazgatója, régész-történész.

Egy történész-régész kalandozásai Baranyától Békésig