Connect with us

Szarvas

Szarvas második lett a Napkorona Bajnokságon

Szarvas második helyezést ért el az Energiaklub Módszertani Központ által szervezett Napkorona Bajnokságon. Ezen a megmérettetésen azt vizsgálják, mely településeken hasznosítják leginkább a nap energiáját. Szarvas az 5.000-50.000 közötti lélekszámú települések kategóriájában a dobogó második fokára állhatott (Törökbálint lett az első). Mint ismeretes a városban az iskolák, óvodák jelentős részében és a művelődési házban is napkollektorok biztosítják a meleg vizet.

Tavaly a város kijutott a Megújuló Energiaforrások Nemzetközi Bajnokságára is, ahol a harmadik helyen végzett kategóriájában. A nemzetközi megmérettetésen egyébként már nem csak a napenergia, hanem a megújuló energiaforrások minden fajtája (Szarvas esetében például a geotermikus energia fűtési célú hasznosítása) sokat nyom a latba.

Kiemelt

Dr. Tirják László (Fotó: behir.hu) Dr. Tirják László (Fotó: behir.hu)

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott dr. Tirják László

Szarvas

4. és 5. szarvasi helyezés a szegedi vébén

Sport

Díjátadással zárult a Vízi Színház kilencedik évada

Szarvas

Bogár Gabi és Noé Zsombor (Fotó: kajakkenusport.hu) Bogár Gabi és Noé Zsombor (Fotó: kajakkenusport.hu)

Bogár Gábor, Dombvári Bence, Bodonyi Dóra már a döntőben, Kuli Pisti a középdöntőben