Connect with us

Oktatás

Hibátlan versenydolgozat gépírásból a Vajdában

Kanik Kristóf

A Magyar Gyorsírók és Gépírók Országos Szövetsége minden évben megrendezi azt az országos versenyt, amelyen a tízujjas gépírást ismerő és alkalmazó diákok mérhetik össze tudásukat.

Az idén május 16-25. között kellett elkészíteni a versenydolgozatot. A feladatot egy erre a célra kidolgozott számítógépes szoftver segítségével kellett megoldani. A feladat egy tíz percig tartó folyamatos másolási feladat volt, amelynek szövege az egyedi kódszámmal történő bejelentkezés után a versenyző monitorán jelent meg. Az időmérés is a program segítségével történt, a tíz perc letelte után a versenyző nem tudott tovább dolgozni.

Iskolánkból, a Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumból Kanik Kristóf vett részt e rangos versenyen, ahol közel 60 iskola több mint ötszáz diákja mérte össze tudását. A dolgozatok értékelése után kiderült, hogy Kristóf saját kategóriájában a 4. helyet szerezte meg. Dolgozatában nem volt hiba, ezért munkáját hibátlansági jelvénnyel jutalmazták.

Felkészítő tanára Tóthné Jansik Erzsébet, iskolánk óraadó pedagógusa.

Népszerű

Tanári csendes nap(ló)

Oktatás

Mi városunk, Szarvas

Oktatás

Vajdás diákok a digitális oktatásról

Oktatás

Fotó: Bencsik Ernő Fotó: Bencsik Ernő

Rendkívüli érettségi – rendkívüli körülmények között

Oktatás

A rovatot támogatja:

Archívum

Kategóriák

Friss

Hirdetés

Connect