in , ,

Jutalmazott székelyes diákok a Szilvanapon

A Szilvanapi rendezvénysorozatnak hagyományosan része a sportkitüntetések és egyéb elismerő oklevelek átadása .  Az idei évben iskolánk , a Gyulai SZC Székely Mihály Szakképző Iskolája és Kollégiuma tanulói közül 12 fő részesült a jutalmazásban.

Az  V-VI. korcsoportos teremlabdarúgó csapat tagjai a megyei döntőn elért 2. helyezéséért „Év sportolója” oklevelet vehettek át.

A csapat tagjai: Hraskó Tibor, Fabó Bence, Jordán János, Horváth József, Zima Dániel, Lengyel Dávid, Erős Dávid, Hudák Roland

Edzőjük : Kereszturszky János

Versenyeredményeikért elismerő oklevelet kaptak:

Csatai Edit, ügyvitel szakmacsoportban tanuló diákunk, aki a  Magyar Gyorsírók és Gépírók Országos Szövetsége által rendezett legrangosabb hazai versenyen  ezüstérmet szerzett szövegszerkesztésből.. Edit 10. évfolyamos kora óta versenyez, 10 perc alatt 91 korrektúrát oldott meg, amelyben csupán 2 hibát vétett. Ez a teljesítmény kitartó munkájának gyümölcse. A nemzetközi internetes gépíróversenyen sikeres dolgozatot készített, több mint 1200 versenyzővel mérte össze tudását.

Felkészítő tanára: Tóthné Jansik Erzsébet, Harmati Ágnes

Kulasák Gréta vendéglátászervező- vendéglős képzésben tanult iskolánkban.

A VI. Göndöcs Benedek Országos Gasztronómiai Emlékverseny a szakma művészi oldalát hangsúlyozza, ahol  Gréta a  felszolgáló tanulók díszasztal terítés kategóriájában  aranyérmet ,  míg  Szolnokon, a már 10. alkalommal megrendezett Pelikán Kupa gasztronómiai emlékversenyen szintén  díszasztal terítés kategóriában ezüst minősítést kapott.

Felkészítő tanára: Varga Tímea

A VI. Göndöcs Benedek Országos Gasztronómiai Emlékversenyen  a hozzákapcsolódó  kereskedelmi  tanulók versenyén a díszcsomagolás – asztaldíszítés kategóriában Csík Edit és Molnár Nelly kereskedő tanulókat   jutalmazta  a szakmai zsűri ezüstéremmel .  A  csodálatosan megkomponált karácsonyi asztal témája a méz , az adventi és a karácsonyi időszak volt.

Felkészítő tanár: Czerjak Ilona

A kézzelfogható valóság színes kavalkádja került a falakra

Beiktatták Cairns-Lengyel Henriettet