Veretlenül bronz a U-9-esek tornáján

A Szarvasi FC immár kilencedik alkalommal rendezte meg minden utánpótlás korosztályú csapatai számára a hazai rendezésű teremlabdarúgó tornáit. A sorozat ötödik tornájaként az U-9 korosztály (2008-2009) 10 csapattal mutatkozott be a mai napon.

Csapatok: UFC Kecskemét, Békéscsaba 1912 Előre SE, Gyomaendrődi GYLE, Törökszentmiklósi FC, Békésszentandrási HMSE, Szanda Focisuli SE (Szolnok), Lurkó Focimánia FK (Szolnok), KLC-KTE SI (Kecskemét), Grosics Labdarúgó Akadémia (Gyula), Szarvasi FC

Játékosaink : Szklenár Kristóf, Molnár Örs, Csengődi Keve, Komlósi Rupert, Moldván Krisztián, Nagy Csanád, Bencze Hunor, Kondacs Zétény, Steinmacher Tamás, Sindel Patrik, Baráth Barna
Edző: Truczka Tamás

Lebonyolítás: A csapatok 2×5-es csoportban körmérkőzést játszottak. A csoport elsők az aranyért, a csoport másodikak a bronzéremért, a csoport harmadikok az 5. helyért, a csoport negyedikek a 7. helyért, a csoport ötödikek a 9. helyért játszottak.

Eredmények:
Békésszentandrási HMSE – Szarvasi FC 0 – 9
gól: Molnár Örs (3), Bencze Hunor (2), Stenimacher Tamás, Csengődi Keve. Nagy Csanád, Baráth Barna
Sima győzelem a kezdő mérkőzésen, reméljük formánk kitart a végéig.

Békéscsaba 1912 Előre SE – Törökszentmiklósi FC 0 – 1
Grosics Labdarúgó Akadémia – Szanda Focisuli SE 0 – 7
UFC Kecskemét – Lurkó Focimánia FK 13 – 0

Szarvasi FC – KLC-KTE SI 2 – 0
gól: Molnár Örs, Steinmacher Tamás
Meggyőző játékkal hoztuk a meccset, jobb helyzetkihasználással nagyobb arányba is győzhettünk volna.

gól: Kondacs Zétény, Bencze Hunor, Csengődi Keve
Erősen visszafogott teljesítménnyel győztünk, de ez erősebb csapat ellen később kevés lehet.

Gól: Kondacs Zétény
Hasonló erősségű csapatok mérkőzésén, a szerencse a vendégekkel volt. Sajnos nem sikerült megrúgni a döntőt jelentő győztes gólt, enyhe fölényünk ellenére. A csapat jól és lelkesen játszott, győzelmet érdelemet volna.

Helyosztók:
9. helyért: Békésszentandrási HMSE– Lurkó Focimánia FK 0 – 0 büntetőkkel (1-2)
7. helyért: Grosics Labdarúgó Akadémia – Gyomaendrődi GYLE 4 – 0
5. helyért: Békéscsaba 1912 Előre SE – KLC-KTE SI 2 – 0

3. helyért: Szarvasi FC – Törökszentmiklósi FC 0 – 0 büntetőkkel (2-1)
gól: Döntőnek is beillő színvonalú, kemény, gyors, hajtós mérkőzésen mindkét oldalon több helyzet adódott, és kapunkban Szklenár Kristóf is bravúrosan ziccereket védett. Rendes játékidőben nem született végeredmény. Első büntetőnket Kondacs Zétény a léc alá vágta magabiztosa (1-0) ellenfelünk lövését Kristóf kivédte. Második büntetőt Baráth Barna szintén magabiztosan bevágta, az ellenfél lövése is becsorgott (2-1). A Harmadik párban Komlósi Rupert lövését a kapus védte, de ami ennél fontosabb Kristóf ismét bravúrral fogta meg a harmadik próbálkozást. Miénk a BRONZ !!!!

Különdíjak:
– Legjobb mezőnyjátékos: Fricz Milán (Szanda Focisuli SE)
– Gólkirály: Méhes Kristóf (UFC Kecskemét)
– Legjobb kapus: Szklenár Kristóf (Szarvasi FC)
– Különdíj: Fürj Bence (UFC Kecskemét)
– Legjobb hazai játékos: Kondacs Zétény

A látottak alapján összegzésként nagy örömmel mondható el, hogy CSAPATUNK végig jól teljesítve, VERETLENÜL lett a torna harmadik helyezettje. A kis különbség mely a döntőtől fosztott meg, a csoport mérkőzéseken a gyengébb ellenfelek ellen nyújtott kevésbé „rámenősebb” játékban mutatkozott meg. A bronz mérkőzés volt a torna kiemelkedő játéka, ezt látva a döntő esélyesei is lehettünk volna. De nincs miért szomorkodni, jó játékkal értünk el ismét szép eredményt a hazai közönség előtt, melynek frenetikus szurkolása egyedálló volt.