in , ,

Teljes siker a Curie Kémia Emlékversenyen

A Curie Alapítvány a környezetvédelmi versenyhez hasonlóan öt korcsoportban (7., 8.; 9.;10.oszt., 11-12. oszt.) hirdette meg a versenyt. Iskolánkból, a Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumból 9., 10. és 11. évfolyamos tanulókkal neveztünk.

A tanulók először három feladatsor megoldását küldik be a területi központokba.  A legjobb eredményt elérő tanulókat behívják ezekbe a központokba, a területi döntőre. A vajdás diákok Szentest választották, és itt mérték össze a tudásukat többiekkel, mint például a szentesi Horváth Mihály Gimnázium tanulóival.

A rövid megnyitó után az elméleti és számolási feladatok megoldására 90 perc állt a versenyzők rendelkezésére.

A dolgozatok értékelését követően ünnepélyes eredményhirdetéssel zárult a nap. Iskolánk tanulói különösen szép eredményt értek el, minden dicséret megilleti őket! Ahol elindultunk, valamennyi korcsoportban nyerni tudtak.

A 9. osztályos korcsoportban 1. helyen végzett Gyekiczki Fanni 9. A osztályos tanuló

A 10. osztályos korcsoportban 1. helyen végzett Sebők László 10. A osztályos tanuló

A 11. osztályos korcsoportban 1. helyen végzett Uhljar Janka 11. A osztályos tanuló

A többi területi központból beérkező eredmények alapján jó eséllyel várjuk, hogy diákjaink meghívást kapjanak az országos döntőre.

BBJ

Dankó Béla

Az Országgyűlés 2017. február 20. és 27. közötti ülésszakának eseményei

Mihály Zoltánné és Huszár Istvánné

Kincses Kultúróvoda 2017 elismerő címet vehetett át a GFF Gyakorlóóvodája