in , ,

Dobogós helyezésekkel tértek haza a benkások a Kutató Gyermekek Tudományos Konferenciájáról

A 2017/18-as tanévben iskolánk első alkalommal vett részt a Kutató Gyermekek Tudományos Konferenciája (KGYTK) elnevezésű versenysorozatban. A rendezvény 2001-ben indult, így az idei volt a 17. alkalom, melyet megrendeztek a szervezők. A verseny több állomásból állt: a gyermekek feladata egy általuk választott téma feldolgozása volt, illetve a témából egy 10-15 oldalas „szakdolgozatot” kellett írniuk. A dolgozat beküldése után a KGYTK zsűrije értékelte a munkákat, illetve határozott arról, hogy kiket hívnak meg a második fordulóra, mely regionális döntő is volt egyben. Iskolánkat két tanuló képviselte az Orosházán 2018. április 18-án lebonyolított döntőn. Pozderka Zsombor, 5.a osztályos tanulónk a nimfapapagájok életéről, tartásukról és gondozásukról megírt dolgozatának kivonatolt előadását prezentálta a zsűrinek. Koncz Boldizsár, 7.c osztályos tanulónk egy történelmi anyaggal készült, mely a Magyarország és Jugoszlávia között fennálló feszült viszonyt mutatta be 1948 és 1953 között. Az előadások előtt a diákok kissé lámpalázasak voltak, de amint belekezdtek mondandójukba, talpraesetten, felkészülve mutatták be témájukat. A nap végén a zsűri döntése értelmében a két tanuló kategóriájában egyaránt a harmadik helyezést szerezte meg! Gratulálunk nekik!

Az egyes témák kutatása, feltárása, a hosszú felkészülési idő, illetve maga az előadások megtartása gazdag tapasztalatokkal gyarapította nemcsak a tanulókat, hanem a felkészítő tanárokat is. Bízunk abban, hogy a siker láttán/hallatán a következő tanévben még több diák szeretne részt venni a KGYTK rendezvényén!

Biacsné Bajusz Szilvia, Valastyán Balázs felkészítők

Folder Gallery Error: Unable to find the directory tartalom/180424nemka.

A füzeskertiek álltak az élre az A-csoportban

Földesi Zoltán

Komoly struktúraváltásra és átrendeződésre van szükség az MSZP-ben Földesi szerint