in , ,

Területi énekverseny a Benkában

Idén tizenkilencedik alkalommal, november 10-én, szombaton rendezte meg a Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola városunk és vonzáskörzetébe tartozó települések oktatási intézményeinek alsó tagozatos diákjai számára a területi énekversenyt. Nagy örömünkre évről évre egyre több ének-zenét tanító kollégánk hozza el tanítványait, így a mezőny mindig színesedik, változik. Állandó vendégeink – mint a békésszentandrási Hunyadi iskola és a Gál Ferenc Gyakorló intézmény tanulói- mellett első alkalommal köszönthettük a csabacsűdi iskola negyedik osztályosait. Tanítójuk elmondta, hogy szóló énekversenyen még eddig nem szerepeltek tanítványaik, mivel főként citerázva szólaltatják meg énekeiket, de a szombati élmény hatására a jövőben ők is szívesen jönnek vissza, hogy újból megmérettethessék magukat.

„A zene ott kezdődik, ahol a szó hatalma véget ér.” (Debussy)

Szabados Tóthné Kozák Ilona, a művészeti alapiskola szolfézs tanára és Privler Mária, nyugalmazott főiskolai tanár minden évben a zsűri tagjaiként teszik meg azt a tanárok és diákok számára nagyon fontos visszajelzést, hogy a gyerekeket pillanatnyi szereplésük alapján értékelik. Ez a pár percig tartó összpontosítás, a zenei képességek közönség előtti megnyilatkozása, a mások előtti bátor és tiszta éneklés megmutatása azt gondolom, túlmutat a szép helyezések elérésének vágyán. „Énekeljetek sokat!”- szólt a kérés a zsűritől, „és ne csak az iskolában, otthon a családdal, szülőkkel, testvérekkel együtt is!” Kívánom, hogy ez a kérés jusson el a versenyen részt vevő diákokon és szüleiken kívül mindazok fülébe, akik boldog, kiegyensúlyozott, magabiztos fiatalokat szeretnének felnevelni, hisz az éneklés, a zene hatalma végtelen.

A verseny eredményei:
1. osztályos korcsoport:
I. hely: Szlovák Olívia – Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Ált. Iskola,
felkészítő tanára: Balláné Tóth Kriszta
II. hely: Balla Szabolcs – Hunyadi János Katolikus Ált. Iskola,
felkészítő tanára: Vitális Éva
III. hely: Horváth Amira – Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Ált. Iskola
felkészítő tanára: Balláné Tóth Kriszta
Különdíj: Buzás Sára – Benka Gyula Ev. Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola felkészítő tanára: Paraszt Attiláné

2. osztályos korcsoport:
I. hely: Urbancsok Kata – Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Ált. Iskola,
felkészítő tanára: Balláné Tóth Kriszta
II. hely: Tiba Hanna – Benka Gyula Ev. Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola felkészítő tanára: Buzás Tünde
III. hely: Takács Henrietta – Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Ált. Iskola, felkészítő tanára: Balláné Tóth Kriszta
Különdíj: Fodor Menta – Benka Gyula Ev. Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola, felkészítő tanára: Buzás Tünde

3. osztályos korcsoport:
I. hely Patay Sára – Benka Gyula Ev. Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola,
felkészítő tanára: Himer Péter
II. hely: Sinkovicz Kinga – Hunyadi János Katolikus Ált. Iskola,
felkészítő tanára: Vitális Éva
III. hely: Dombovári Csenge – Hunyadi János Katolikus Ált. Iskola,
felkészítő tanára: Vitális Éva
Különdíj: Papp Emma – Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Ált. Iskola,
felkészítő tanára: Balláné Tóth Kriszta

4. osztályos korcsoport:
I. hely Hegedüs Gréta – Hunyadi János Katolikus Ált. Iskola,
felkészítő tanára: Vitális Éva
II. hely Nyárádi Hanna – Benka Gyula Ev. Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola, felkészítő tanára: Paraszt Attiláné
III. hely Bány Maja – Benka Gyula Ev. Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola, felkészítő tanára: Paraszt Attiláné
Különdíj: Jancsó Viktória – Csabacsűdi Trefort Ágoston Ált. Iskola,
felkészítő tanára: Fábián Judit

Hálásan köszönjük a zsűri munkáját, szívből gratulálunk a helyezést elért és valamennyi versenyző diáknak, felkészítő tanárnak!
Köszönet illeti Lestyanné Uhljár Évát, akinek kreatív ötletei alapján készített emléktárgyaival tudjuk a verseny díjazottjait minden évben megjutalmazni, valamint köszönetemet szeretném kifejezni iskolánk vezetésének és kollégáimnak a verseny támogatásáért, sikeres lebonyolításáért!

Találkozzunk jövőre is!

Paraszt Attiláné

Colette szerepében Rigler Renáta

A Fekete Péterben Colette-et Rigler Renáta alakítja

Jubilált a Márton-napi családi délután