Magabiztos győzelem a megfiatalított csapattal

0

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában szünet volt, a Szarvasi NKK csapata mégsem pihenhetett, hiszen lejátszotta a 19. fordulóból előrehozott mérkőzését, amelyet magabiztosan nyert.

Szarvasi NKK–Szeged KKSE U22 30–23 (18–8)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 80 néző. Vezette: Herceg, Piller.
Szarvas: JUHOS – KOVÁCS B. 10 (4), MILYÓ 11, Tasgyik 1, Molnár M. 3, MAJOROS 2, Trnyik 1. Csere: Jani, Kasik (kapusok), Ábrahám, Olasz 2, Nyerges, Krizsán. Edző: Száva Flórián. A Szeged legjobb góldobója: Kovács 7 (2).
Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 3/2.

Nagy lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe a hazai lányok. Jó védekezéssel, kiváló kapus teljesítménnyel és látványos gólokkal a 10. percre 7-3 volt az állás, de mivel a folytatásban sem adták alább, a szünetre tízre duzzadt az előnyük. A pihenő után felváltva estek a gólok, majd Milyó Alexandra három gyors találata végleg lezárta a találkozót. Az utolsó negyedórában a vendégek csökkenteni tudták a különbséget, kihasználva azt, hogy a szarvasiak szinte végig emberhátrányban játszottak.

A lányok legközelebb március 30-án, szombaton 16 órától a K. Szeged SE csapatát fogadják az Alkotmány utcai csarnokban.

Száva Flórián: – Fiatal csapatunk magabiztos győzelmet aratott.