Félmaraton ötödször, futógála huszonkilencedik alkalommal

0

A Csabacsűdi Trefort Ágoston Általános Iskola és Csabacsűd Nagyközség Önkormányzata által közösen szervezett V. Becsület Félmaraton és XXIX. Futógála 2019. április 6. került megrendezésre.

A szomorú, borús és esős szombat reggel ellenére rendezvényünk lebonyolításra került. Korán reggel nagy volt már a sürgés-forgás az iskola és a játszótér környékén. Hiszen ez a futógála az egyik legfontosabb esemény volt a település és az iskola életében, mivel idén először chip-es időmérő segítségével követhették nyomon a futók idejét, így megkönnyítve a szervezők és a futók dolgát.  A célba érkezők és a résztvevők a sátor alatt zsíros kenyeret és teát fogyaszthattak. Felszolgálásra került még gyümölcs, szőlőcukor, sportszelet, stb., melyek plusz energiát biztosítottak az indulók számára.

A Futógálára nagyon sokan ellátogattak még a rossz idő ellenére is. Akik nem tudtak eljönni, azok is nyomon követhették az eseményt, mivel folyamatos volt a fotók feltöltése a közösségi oldalunkra. Számos kép, videó, sőt még drónfelvétel is készült.

A megnyitón Molnár József polgármester úr köszöntötte a jelenlévőket, beszédet mondott iskolánk igazgatója Sutyinszky Zoltán. Nagy örömünkre az idei Futógálára elfogadta meghívásunkat Szőnyi Ferenc magyar triatlonista, ultrafutó, ironman. A pontos program ismertetése után elrajtoltak a félmaratonisták. Idén 46 egyéni futó állt rajthoz. A 4 km-es távon 22 fő indult illetve 3 csapat is teljesítette a távot.  Az útvonal több pontján frissítő állomások voltak, ahol vízzel és gyümölccsel várták őket. A jó hangulatért és a futók jobb kedvéért a zene volt a felelős.

A félmaratonistákat követték a Nagykörön induló diákok és felnőttek, majd a Kiskört futották le az alsósok.

Az előző évekhez hasonlóan az idén is volt egy Sétakör.

Mindeközben folyamatosan érkeztek a félmaratont teljesített futók, ők érmet és befutó csomagot kaptak.

Az idei alkalommal Beregszászi Tícián, Molnár Tamás 7. osztályos tanulóink is elrajtoltak a félmaratonistákkal, ők egyenként több mint tíz kilométert futottak le. Büszkék vagyunk rájuk.

A nap zárásaként az eredményhirdetésre került sor. A tanulóknak az érmeket Bankó –Szarvák Beáta pedagógus adta át, az óvodásoknak pedig Pusztainé Tusjak Tünde, a Szülők a Csabacsűdi Gyermekekért Egyesület vezetője.