Hazai győzelemmel zárult a megyei rangadó

Buzási Orsolya 7 gólt dobott a gyulaiaknak
Buzási Orsolya 7 gólt dobott a gyulaiaknak (Fotó: Babák Zoltán)

Szombat este a Szarvasi NKK a CZ-Gyulasport együttesét fogadta a nők NB II-es bajnoksága dél-keleti csoportjának 9. fordulójában.

A gyulaiak két találatára hárommal válaszoltak a hazaiak, akik ezt követően is pontosabbnak bizonyultak a kapu előtt, ennek hatására a 17. percben először vezettek négy góllal (10–6).

A folytatásban Szögi Tímea góljaival átmenetileg visszazárkóztak a vendégek (13–11), a félidő vége azonban ismét a szarvasiak elképzelései szerint alakult, akik a szünetig jó védekezéssel visszaállították a korábbi megnyugtató előnyüket. A térfélcserét követően Nagy Barbara védéseiből merítettek további erőt a hazaiak (38. p.: 22–16), az 5-6 gólos fór azután állandósult is a felek között. Vólent Laura beszállása hozott új színt a gyulai oldalon, összességében azonban a vendégek túl sokat hibáztak a mezőnyben, emiatt nem tudták veszélyeztetni a szarvasiak győzelmét.

Szarvasi NKK – CZ-Gyulasport NKFT 30-27 (17-13)

NB II-es női kézilabda mérkőzés, Szarvas, 100 néző. Vezette: Biri Ákos, Kiss Sándor Zsombor.

Szarvas: NAGY B. – Buzási 7, Balogh 4, Papp 6 (1), Hajdu 2, Nagy E. 4, Török 1. Csere: Skorka (kapus), Szőllősi 4 (3), Kovács B., Száva, Tasgyik, Fodor, Trnyik, Závoda 2. Edző: Száva Flórián.

Gyula: Antal – Milyó 1, Hős 5 (2), Szabó K. 1, Szögi 4, Farkasinszki, Ladics 2. Csere: Bartóki, Mike (kapusok), Nagy P. 3, Vólent 4, Ilyés 3, Szalkai, Kovács K., Lukács 4. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2.

Ifjúsági mérkőzés: Szarvas-Gyula 26-22 (11-14).