in

Rendhagyó énekóra a Szlovákban

Rendhagyó énekórán vehettek részt iskolánk 3. és 4. osztályos tanulói, mely alkalomnak az iskolában is igen népszerű citera volt a főszereplője. A Szlovák Általános Iskolában 2006 óta működik újra citera szakkör, melynek Galát János a vezetője. Az évek alatt rengeteg tanuló számos iskolai és városi rendezvényen mutathatta be hangszertudását, nyaranta pedig többen közülük a népzenei táborunkban is részt vesznek.

Ezen az alkalmon iskolánk felső tagozatos tanulói, Csatai Nóra, Viszkok Boróka, Csipai Maja Dorka, Litauszki Fanni és oktatójuk mutatták be kedvelt hangszerüket. A tanulók kisebb előadásokat hallhattak a citera felépítéséről, a hangolás menetéről, a hangszer fajtáiról és a hangszerjáték közben alkalmazott pengetésekről, ritmusokról. Természetesen a citeraszó sem maradhatott el. Az ifjú zenészek szlovák népdalokat mutattak be, az előadás pedig közös népdalénekléssel végződött, ahol a közönség hangszerkísérettel együtt énekelt el egy szlovák nyelvű népdalt. A rendhagyó óra után a gyerekek megtekinthették, a bátrabbak pedig ki is próbálták a hangszereket.

Sindel Csilla

Dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora a projekt nyitó sajtótájékoztatóján Gödöllőn.

A MATE fejlesztései Szarvast is érintik

Vízkereszttől a farsang farkáig - kézműves foglalkozást rendeztek a Tessedik Sámuel Múzeumban

Vízkereszttől a farsang farkáig – kézműveskedés a múzeumban