in , ,

Az országos elődöntőbe jutott a Szlovák kézicsapata

A Szlovák Általános Iskola országos döntőbe jutott fiúcsapata
A Szlovák Általános Iskola országos döntőbe jutott fiúcsapata

A Békés Megyei Diáksport Egyesület és a Békés Megyei Kézilabda Szövetség közös szervezésében került megrendezésre 2023. február 23-án a Diákolimpia Kézilabda megyei döntője IV. korcsoportban Békéscsabán, a Kazinczy Ferenc Általános Iskola tornacsarnokában.

A döntőben 5 csapat mérte össze a tudását. Füzesgyarmat – Kossuth L. Általános Iskola, Orosháza – Eötvös J. Katolikus Általános Iskola, Békéscsaba – Belvárosi Általános Iskola, Békéscsaba – Kazinczy F. Általános Iskola és a szarvasi Szlovák Általános Iskola, Óvoda és Kollégium csapata.

A jó hangulatú, izgalmas, néha túlfűtött mérkőzéseket iskolánk tanulói magas szintű, intelligens játékkal, egy csapatként, mindig az adott mérkőzésre koncentrálva sorra megnyerték, így továbbjutottak az országos elődöntőbe, mely idén tavasszal Szegeden kerül megrendezésre. Tanulóink 90%-a a HC SZARVAS kézilabda egyesület játékosa, edzőik Sztankovics Lászlóné, Tusjak János és Sinka Máté.

A csapat tagjai: Szebeni Barnabás, Tóth Tamás, Gyurcsik Balázs, Rojkó Balázs, Kugyela Kristóf, Szín Balázs, Tusjak Marcell, Ollé Bálint, Komár Gergő, Hruska Attila.

Gratulálunk játékosainknak és felkészítőiknek! Hajrá Szlovák!

Száva-Kovács Ágnes

Első mérkőzésén Kondacs Attila nem volt felkészülve Lestyan-Goda Zsombor lövéseire

Hangtompítós mesterhármassal nyertek a farmerek

Kiri Máté gólja

3 pont Gyomaendrődről