Connect with us

Oktatás

A benkás tanulók rajzos sikerei

Tanulóink nemcsak rajzórán, hanem szabadidejükben is szívesen művelik az alkotó tevékenységet. A nyár folyamán a művészetek terén is aktívak voltak.

A Nádasdi Kamilla Alapítvány által szervezett “Egy emlékem a nyárról” rajzpályázaton

Egri Renáta 3. helyezést ért el, Tóth-Rigler Emma pedig különdíjban részesült.

Az Európai Mobilitási Hét alkalmából a minisztériumok országos kreatív pályázatot hirdettek, amire a benkások is küldtek rajzokat, festményeket, maketteket. Országosan is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a következő diákok: Esztergomi József (2. b), Szatmári Regina (6. a), Bozán Hanna (7. b), Márki Emese (7. c), ők festményt készítettek, illetve Szűcs Miklós (8.c) aki egy makettet épített.

Diákjaink a szarvasi szép igényes környezet tervezésében is kiemelkedőek voltak.

” Hogyan alakítanád át városod közvetlen környezetét? ” című rajzpályázat nyertesei:

1. helyezett: Styecz Barbara 6. b a Cervinus Teátrum családi színház belépőjét nyerte.

2. helyezett: Müller Péter 6. b családi jegy a Mini Magyarország makettparkba.

3. helyezett: Nagy Alfonzia 5. c családi belépő a Körösvölgyi Látogatóközpont és Állatparkba.

4. helyezett: Lestyán Lili 5. a Turul mozi családi belépő.

Különdíjasok: Kohut Gyöngy 8. a Polgár Panna 7. a Terhes Flóra 7. a Blastyák Botond 7. a

Az Angyali Segítség az Ótemplomból az idén is meghirdette: A „Karácsony Angyalai” rajzpályázatot, amire nagy számmal érkeztek alkotások. A szakmai zsűrin kívül az lett díjazott, aki a legtöbb megosztást kapta.

A magyar kultúra napja és a Himnusz megszületésének évfordulója alkalmából az orosházi Székács József Evangélikus Általános Iskola és Gimnázium ebben az évben is elküldte felhívását a Kölcsey Ferenc rajz és fotópályázatát. Kohuth Gyöngy (8. a) az 1.

Péntek Albert (8. c) a 3. díjat nyerte, míg Márki Emese (7. c) különdíjat nyert .

Fotó kategóriában Fabó Balázs (8. b) az 1. díjjal térhetett haza.

Az Országos Balesetmegelőzési Bizottság hagyomány szerint ebben az évben is meghirdette a rajzpályázatát, a megmérettetés témája idén a vezetés közbeni mobiltelefon használat és a fülhallgatóval való közlekedés veszélyei voltak. A járási fordulóra természetesen benkás alkotások is készültek, a zsűri tetszését megnyerve a következő eredmények születtek:

1. helyezett: Bozán Hanna 7. b        Különdíj Kohut Gyöngy 8. a

A megyei fordulón 143 oktatási intézményből, több mint 3000 rajz közül különdíjat kapott:  Kohut Gyöngy 8. a

A Magyar Zászló és címer nemzetközi rajzpályázaton Péntek Albert a 2. helyezését vette át Jankovics Marcelltől a Várkertbazárban. Ezen kívül az állófogadásra is meghívták őt és családtagjait. Remélhetőleg ez a díj komoly indíttatást fog nyújtani számára.

Ökoiskolánk a Víz Világnapja alkalmából kollázsokat készített a megyei rajzpályázatra. A szlogen: Vizet mindenkinek! Ez a jelszó pontosan érzékelteti, milyen nagy kihívás ma a világban, hogy minden egyes ember számára elérhető legyen a víz.

A megyei rajzpályázaton az iskolánkat elismerő oklevéllel jutalmazták.

“A természet értékei” nevű rajzversenyen munkájával első helyezést ért el Tóth-Rigler Emma.

A vizuális befogadás nem reked az iskolai falai közé. Többször ellátogattunk a múzeumba, csoportos foglalkozások keretén belül elemeztük az ott látottakat.

Terveink a nyárra: a lelkes, tehetséges diákok idén is lehetőséget kaphatnak, hogy maradandót alkossanak a június végi alkotótáborban, ahol újabb két tanterem falára tervezünk festményeket. A témát az idén is az Ótestamentumból merítjük.

A művészet elengedhetetlen tartozéka a befogadó közönség. Nem mindenki tud kiemelkedőt alkotni, viszont minden ember képes nyitott szemmel járni, a szépet, értékest élvezni, amire az érzelmi nevelés része, a vizuális kultúra tanít minket. Nem elég láttatni, látni is kell.

Buzás Mihály

Kiemelt

Ember tervez…

Szarvas

Navigare necesse est

Szarvas

Régi nyár az új nyárban

Szarvas

Brachna Irén, mögötte Sebők László (Fotó: Hegedűs Éva) Brachna Irén, mögötte Sebők László (Fotó: Hegedűs Éva)

Brachna Irén: Nagyon boldogan megyek nyugdíjba

Oktatás

Hirdetés

Archívum

2019. június
h k s c p s v
« máj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategóriák

Friss

Connect