Megyei rangadót nyertek a HC Szarvas kézilabdázói

A HC Szarvas csapata (Fotó: Babák Zoltán)

A sikeresen megvívott hazai Kondoros elleni kistérségi rangadó után, egy újabb rangadó várt férfi kézilabdázóinkra, hiszen továbbra is a bajnoki címre hajtó és visszajutásra pályázó Újkígyósi Felföldi István SE vendégei voltak a szarvasi fiúk. A vendéglátók ezúttal nem bíztak semmit a véletlenre, hiszen egy bomba erős sok-sok felsőbb osztályú csatát megélt rutinos játékossal felálló keret fogadta az igen csak szűkösnek mondható vendég csapatot, hiszen Andrikó Ádám vádli sérülés, Viczián Szabolcs pedig kézcsont törés miatt nem utazhatott el társaival.

A nehézségek ellenére felvették a kesztyűt a gyorsabb játékot játszó vendégek az első félidőben folyamatos 3-4 gólos előnyben voltak, amit a játékrész zárásig sikerült is megtartaniuk. A második félidőben Nagy Erik korai kipontozódása után egy kiélezett mérkőzés alakult ki, felzárkóztak a hazaiak, de a mérkőzést nem sikerült megfordítani a vendéglátóknak. Egy igen harcos és küzdelmes találkozón bravúr győzelmet könyvelhettek el a szarvasiak, és hat fordulót követően pontveszteség nélkül vezetik a tabellát.

Felföldi I. SE – HC Szarvas 30-31 (11-15)
Újkígyós, 50 fő
Vezette: Csige, Körmendi

Büntetők: 4/1, 6/4
Kiállítások: 14 perc ill. 12 perc

HC Szarvas: Opavszki – Kónya 9, Szabó 8, Héjja 9 (4), Valencsik 1, Nagy E. 1, Nagy-Bobvos 2
Csere: Sinka (kapus), Szeljak 1.
Edző: Tusjak János

„Ez az a mérkőzés ahol minden játékost ki kell emelni, még a legfiatalabb, a legkisebb játékos is húzott olyan váratlan dolgot, amivel előnyünket meg tudtuk tartani. Óriási bravúr győzelem, gyakorlatilag egy NBII-s csapatot sikerült legyőzni saját pályáján, nagy-nagy dicséret mindenkinek!”

A FISE góllövői:

Endrei 7, Papp 6, Vörös 4, Skaliczki 4, Biri 4, Szőke 4, Balogh 1.

*****************

Az előző héten lejátszott mérkőzésen:

HC Szarvas – Kondorosi KK  47-33 (19-18)
Szarvas, 50 fő
Vezette: Bozó, Mezei

Büntetők: 1/1 ill. 5/5
Kiállítások: 6 perc ill 6 perc

HC Szarvas: Opavszki – Kónya 9, Szabó 9, Héjja 9, Andrikó 4, Nagy E. 10, Nagy-Bobvos 3
Csere: Sinka (kapus), Valencsik 3, Viczián, Szeljak.

Gyakorlatilag lemásolta a kondorosi mérkőzés receptjét a szarvasi csapat, egy jó második félidei nyitánnyal állva hagyta ellenfelét és élvezetes játékkal gyűjtötte be a pontokat.

Kondorosi KK: Szebegyinszki – Istenes 8, Tóth 3, Hanyecz  3, Máris 2, Zubor 12, Kasnyik T. 3, Kasnyik V. 2, Csapó, Gyurcsán (kapus)

*******************

A folytatásban vasárnap 18:00 órától a Gyulai SE csapata látogat az Alkotmány utcába,
előzetesen csütörtökön 17:30 órától pedig OSB mérkőzést láthatnak a kézilabda iránt érdeklődők,
amelyen a szarvasi fiatalok a Makói KC csapatát fogadják.