A régi az új bajnok a férfiak nyílt teniszbajnokságán

Csütörtökön került lejátszásra a Dr. Kiss Mihály Tenisz Emlékverseny férfi nyílt tagozatának döntője. Az immár 20. alkalommal megrendezésre került torna az élmezőnyben nem hozott meglepetéseket, csakúgy, mint az utóbbi négy évben az idén is Dr. Bencze Tamás és Lengyel Ákos között dőlt el az elsőség sorsa. Két éve az előbbi, tavaly az utóbbi versenyző nyert, így izgalmas meccs elé néztek a döntősök. Mindkét játékoson látszott a feszültség, ahogy azt szakkommentátorunk, a teniszegyesület elnöke, Dr. Bencze Sándor elmondta, a meccs azon fog eldőlni, hogy melyiküknek sikerül levetkőzni először a merevséget, és tudja a saját játékát játszani. Az első játékot Tamás nyerte 6:2-re, sőt, a második játék első felében 4:0-ra is vezetett, sima győzelemnek tűnt, ám egy labdacsere után Ákos feltámadt, kiegyenlített, majd 6:4-re nyerte a második játszmát. A döntőben 4:3-ig ismét fej-fej mellett folyt a játék, onnan azonban Lengyel Ákos nyert 6:4-re, játékok arányát tekintve 2:1-re, így ő lett Szarvas város nyílt teniszbajnoka férfi egyéniben.

A pénteki férfi párosok döntőjét Lengyel Ákos-Szalbot Balázs játszotta Dr. Bencze Tamás-Sovány István ellenében, ahol az eső csapat nyert 2:0-ra. A hölgyek bajnokságáról egyelőre nincs információnk, amint lesz, a newjságon beszámolunk róla.

A képek a férfi egyéni döntőn készültek. Világos felsőben Dr. Bencze Tamás, pirosban Lengyel Ákos.