in

Rajz és kézműves kiállítás a békésszentandrási Hunyadi János Általános Iskolában

Iskolánkban már régóta működik rajzszakkör. Tíz évvel ezelőtt arra az elhatározásra jutottunk, hogy a sok szép munkát megmutassák a gyerekek másoknak is. Ekkor rendeztük meg az első rajzkiállítást. Azóta minden évben június elején összegyűjtjük a gyerekek legszebb műveit és a községi könyvtárban kiállítjuk. Három évvel ezelőtt bővült iskolánkban a szakkörök listája a kézműves szakkörrel.  Ekkor már természetes volt, hogy a rajzok mellett a gyerekek saját készítésű tárgyaikat is kiállítsuk. Évről évre egyre nehezebb a dolgunk, mert a gyerekek a tanév közben elajándékozzák az általuk készített tárgyakat. A szakkörökön igyekszünk minél többféle technikát alkalmazni, színes programokat összeállítani, így a gyerekek még a tanév vége felé is szívesen járnak a foglalkozásokra. Reméljük, hogy az elkövetkezendő években még sokáig gyönyörködhetünk a diákok munkáiban, s nem szakad meg ez a hagyomány.

Vélemény, hozzászólás?

Íjászok a Nemzeti Parkban

Felsőzsolca vége