in

A Pápa hegedűse

maga100731

maga100731

A Pápa hegedűse
Maga Mága Zoltán járt tegnap este Szarvason legjobb barátjával, a hegedűjével együtt. Nem először lépett fel Mága Zoltán városunkban. Szombat esti koncertjét „telt ház” mellett tartotta az Evangélikus Ótemplomban. Tessedik annak idején úgy tervezte a templomot, hogy az egész falu beleférjen, ami 4500-5000 embert jelent. Ehhez azért messze volt a kihasználtság, de a földszinten nem sok ülőhely maradt szabadon.
Mága Zoltán és Angyalai a 100 templomot érintő koncertsorozat 47. állomásaként érkezett városunkba. Elkísérte őket Pándy Piroska, az Operaház magánénekese is. A jótékonykodás jegyében lezajló koncertsorozat tegnapi állomása a bajban levő nagycsaládosok megsegítését szolgálja. A jótékonykodás egyébként is fontos szerepet játszik a hegedűművész életében. Elmondása szerint egy 5 éves exkluzív szerződést nem fog elvállalni, hogy Magyarországon magyaroknak zenélhessen egybekötve jótékony missziójával, amit többször nyomatékosan ki is hangsúlyozott. Persze nem olyan nagy lemondás ez a részéről, mert a maga megsegítésén már régen túl van, másrészt pedig zenélt ő már a japán császártól kezdve a világ majd minden jelentősebb vezetőjének, sőt, hamarosan magának a Pápának is hegedülni fog. Az új kormánytól azt várja, hogy nagyzenekari kíséretet ad mellé, hogy úgy folytathassa misszióját, és ne kelljen állandóan a technika ördögével küzdenie Isten házaiban mikroportok formájában. Ebben az esetben a csellista angyal, aki inkább angyal volt, mint csellista, is felmentést kaphatna a csellózás imitálása alól, mert az ő hangszere rendszerint már akkor megszólalt, mikor ő még más dimenzióban volt elfoglalva angyali gondolataival. Ezért viszont jó a playback, sok mindent elbír. De az is lehet, hogy tényleg angyal volt, akkor viszont bocsánat.
A koncert végén köszönetet mondtak azoknak, akik segítsége nélkül a koncert nem jöhetett volna létre, Darida Györgynek, Erdélyi Istvánnak, Samu Tamásnak, akik dolgozóiknak vásároltak nagyobb mennyiségben jegyet, és a szervezőnek, Uhljár Zitának.
{jomcomment}

Maga Mága Zoltán járt tegnap este Szarvason legjobb barátjával, a hegedűjével együtt. Nem először lépett fel Mága Zoltán városunkban. Szombat esti koncertjét „telt ház” mellett tartotta az Evangélikus Ótemplomban. Tessedik annak idején úgy tervezte a templomot, hogy az egész falu beleférjen, ami 4500-5000 embert jelent. Ehhez azért messze volt a kihasználtság, de a földszinten nem sok ülőhely maradt szabadon.

Mága Zoltán és Angyalai a 100 templomot érintő koncertsorozat 47. állomásaként érkezett városunkba. Elkísérte őket Pándy Piroska, az Operaház magánénekese is. A jótékonykodás jegyében lezajló koncertsorozat tegnapi állomása a bajban levő nagycsaládosok megsegítését szolgálja. A jótékonykodás egyébként is fontos szerepet játszik a hegedűművész életében. Elmondása szerint egy 5 éves exkluzív szerződést nem fog elvállalni, hogy Magyarországon magyaroknak zenélhessen egybekötve jótékony missziójával, amit többször nyomatékosan ki is hangsúlyozott. Persze nem olyan nagy lemondás ez a részéről, mert a maga megsegítésén már régen túl van, másrészt pedig zenélt ő már a japán császártól kezdve a világ majd minden jelentősebb vezetőjének, sőt, hamarosan magának a Pápának is hegedülni fog. Az új kormánytól azt várja, hogy nagyzenekari kíséretet ad mellé, hogy úgy folytathassa misszióját, és ne kelljen állandóan a technika ördögével küzdenie Isten házaiban mikroportok formájában. Ebben az esetben a csellista angyal, aki inkább angyal volt, mint csellista, is felmentést kaphatna a csellózás imitálása alól, mert az ő hangszere rendszerint már akkor megszólalt, mikor ő még más dimenzióban volt elfoglalva angyali gondolataival. Ezért viszont jó a playback, sok mindent elbír. De az is lehet, hogy tényleg angyal volt, akkor viszont bocsánat.A koncert végén köszönetet mondtak azoknak, akik segítsége nélkül a koncert nem jöhetett volna létre, Darida Györgynek, Erdélyi Istvánnak, Samu Tamásnak, akik dolgozóiknak vásároltak nagyobb mennyiségben jegyet, és a szervezőnek, Uhljár Zitának.

{jomcomment}

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Konferencia a Szárazmalom udvarán

Konferencia az udvaron

f1100801

Eltűnt Damon Hill!