Vajdások sikere a XI. Közlekedésbiztonsági Kupa országos döntőjén

Zalaegerszeg adott otthont 2014. június 3-5. között az ORFK-OBB megbízásából a XI. Közlekedésbiztonsági Kupa országos döntőjének. Békés megyét a Szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnázium képviselte a korábbi eredményes megyei selejtezők eredményei alapján. A háromfős csapatott Podani Milán 10A, Sinkovics Péter 10A, és Gyekiczki János 11J osztályos tanulók alkották. Az első napon a 19 megye plusz a főváros csapata, 60 fő versenyző előbb egy speciális KRESZ tesztlapot töltött (a hatósági vizsgán leggyakrabban elhibázott kérdésekből összeállított) majd elsősegélynyújtás teszt és végül bűnmegelőzési drog teszt zárta az első napot. Ebben a megmérettetésben Podani Milán diadalmaskodott, mivel egyedül Ő oldotta meg hiba nélkül a speciális KRESZ teszt lapot, ezért a zsűri különdíjban részesítette. A második nap az ügyességről és szabályosságról szólt. Versenyzőink igazolhatták a járműveik feletti uralmukat, majd Zalaegerszeg városában rádiós irányítás alapján kellett szabályosan közlekedniük. Összetettben, moped kategóriában Sinkovics Péter bizonyult a legjobbnak, Podani Milán negyedik lett kerékpárral, míg Gyekiczki János személygépkocsival a középmezőnyben végzett. Csapatban pedig ötödik helyen zárták a versenyt. A vajdás diákok nagyon sportszerűen versenyeztek, időnként a versenyszabályzattal is dacolva.