in ,

Ismét együtt mozog az egész Benka!

Több éves tapasztalataink és a saját felméréseink alapján azt érzékeljük, hogy a tanulók testmozgáshoz való viszonya egyre inkább gyengül. A szabadidő eltöltése a televízió és az internet használatra korlátozódik. Ezért kiemelten fontosnak tartjuk az egészségtudatos életvezetés kialakítását.  Preventív hatásuk révén a mozgásos sporttevékenységek fontos szerepet töltenek be a fiatal szervezett fejlődésében.   A sport élettani hatásai mellett a pszichikai hatásai is kiemelt fontosságúak. A testedzés növeli az önbizalmat, valamint csökkenti az érzelmi problémák és a kortársakkal való kapcsolatteremtési nehézségek kialakulását. E szempontokat szem előtt tartva sikeresen pályáztunk az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő a Nemzeti Tehetség Program végrehajtásának 2015–2016. évi cselekvési programja alapján kiírt „Sportágakat népszerűsítő rendezvények támogatására”, melyre iskolánk 800.000- forintot nyert el.

Programunk során célunk, hogy diákjaink közelebbről megismerkedhessenek, kipróbálhassák azokat a sportágakat, melyek városunkban elérhetőek, az egészségtudatos életszemlélet kialakító, támogató programokon vehessenek részt. Egy egész napos sport és egészségprogramot tervezünk 2016. május 13-án diákjaink számára, melyen a helyi sportegyesületek és sportolóik mutatkozhatnak be, népszerűsíthetik sportágaikat. Prevenciós jelleggel egészségmegőrző, sportra motiváló, értékközvetítő programokban vehetnek részt diákjaink.

Kriska Zsuzsa

Benkások az Uniqa Lovas Világkupán

Samu Tamás, Lázár János és Ádám Imre

Az “Év Vállalkozója” díjat vehette át Samu Tamás, a Szirén tulajdonos-ügyvezetője