in , ,

Két szarvasi karatés az Eb-kvalifikáció élén

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság döntése értelmében a nyári játékok családjának legifjabb tagja a karate, ami már teljesjogú sportként versenghet 2020-ban Tokióban. Nem kis hír ez nekünk, szarvasiaknak sem, hiszen városunkban 35 éve működik szép eredményekkel büszkélkedő karate klub Lovász György irányításával.

A nagy hír hallatán a szarvasi karatésok is új motivációt kaptak, és szép sikerrel zártak a múlt héten megrendezett Hungarian Open versenyen, ahol 10 ország közel 600 versenyzője vett rész. Az olimpiai karatéban négy verseny dönti el, ki utazhat a korosztályos Európa-bajnokságra. Három forduló után két szarvasi is vezeti a listát.

Városunk ifjai az alábbi eredményekkel zártak:
Megyesi Hunor 10-11 – 40 kg 5.hely
Nagy Máté 12-13 -45kg 2. hely
Radics Attila 12-13 + 63 kg 3. hely
Sindel Márk kadet -52kg 3.hely
Frankó Dániel kadet +70kg 2. hely

A verseny a 2017. februári korosztályos Európa-bajnokságon való részvételt eldöntő négy versenyből álló kvalifikációs sorozat utolsó előtti állomása volt. Három verseny után az összesítés alapján két szarvasi karatés, Sindel Márk és Frankó Dániel is kategóriája első helyén áll.

Ruzsinszki György

Vélemény, hozzászólás?

Életre keltek a családi emlékek az Aranykornál

Gaál Sándor

Sok múlik rajta, van bocskora vagy nincs bocskora