in , ,

Október az ének-zene hónapja a Benkában

Iskolánkban a zenei világnapot minden évben különböző módon ünnepeljük meg, mely műsorok és a hozzá kapcsolódó versenyek hangulata az egész hónapot végigkísérik. Az idei évben beindított kottamásolási versenyre jelentkezők magas száma (3-4. osztály 37 fő, 5-8. osztály 21 fő) mutatja, hogy diákjaink nagyon nyitottak a zene iránt: nemcsak szívesen énekelnek, hanem elméleti ismereteik, tudásuk is átlagon felüli. Ez a hónap ad lehetőséget az egyéni megmérettetéseknek is, hiszen iskolánk immár 16. alkalommal rendezte meg alsós diákok számára a területi énekversenyt, valamint párhuzamosan készülünk diákjainkkal az országos korál éneklési versenyre is, melyet az albertirsai Roszík Mihály Evangélikus Általános Iskola szervez évről évre.

A területi énekversenyre idén 40 fő jelentkezett, melyen a diákoknak egy kötelező és egy szabadon választott népdalt kellett elénekelniük. A verseny célja, hogy gyermekeink a magyar népdalok csodálatos szövegein és dallamvilágán keresztül megismerjék múltunkat, kultúránkat, általa ápolják hagyományainkat, s ez az ismeret segítse őket nemzeti hovatartozásuk kibontakoztatásában.

Szép eredményeket elérve zártuk a hónapot Albertirsán is, az országos korál éneklési versenyen, ahova négy benkás utazott. A legkisebb korosztályból Szrnka Gyöngyi 3.c osztályos kisdiákunk mérte össze tudását közel 20 csodálatos hangú társával. Pribelszki Zoltán és Gombkötő Réka 5. osztályos tanulóink nemcsak a többi egyházi intézmény tagjaival versengett, hanem egymással is, megszerezve végül az országos első és második helyet. Himer Tünde a 7-8. osztályosok korcsoportjában lett 3. helyezett. Hatalmas öröm volt hallani diákjaink nevét az eredményhirdetésnél. Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak!

Paraszt Attiláné

Házi kottamásolási verseny eredményei:

3. osztály
I. hely: Lohr Lili
II. hely: Schubert Liza
III. hely: Domján Anna
különdíj: Medvegy Zalán

4. osztály
I. hely Jónás Janka
II. hely Janowszky Gréta
II. hely Lukács Alíz és Szatmári Fanni
különdíj: Gerhát Olivér

5-6. osztály
I. hely: Bacsa Zalán
II. hely Gál Zsófia
II. hely: Zeitler Zsófia
különdíj: Bozán Hanna

7-8. osztály
I. hely:Tímár Péter és Fabó Zsófia
II. hely: Csasztvan Angyalka
III. hely: Kiss Virág
különdíj: Kutas Csaba

Területi énekverseny eredményei:

1. osztály:
I. hely: Mészáros Mira (Szlovák)
II. hely: Tóth Borbála (Benka)
III. hely: Patai Sára (Benka)
különdíj: Csatai Nóra (Szlovák)

2. osztály:
I. hely: Szemenyei Kevin (Szlovák)
II. hely: Vereckey Ádám (Benka)
III. Csire Vivien (Benka)
különdíj: Megyeri Panna (Benka)

3. osztály:
I. hely: Tóth-Rigler Emma (Benka)
II. hely: Kohut Villő (Benka)
III. hely: Lohr Lili (Benka)

4. osztály:
I. hely Laudai Izabella (Szlovák)
II. hely: Molnár Zita (Benka)
III. hely: Molnár Lilla (Benka)
különdíj: Fazekas Anna (Benka) és Laurik Kata (Szlovák)
Országos koráléneklési verseny

5-6. évfolyam
I. hely: Pribelszki Zoltán
II. hely: Gombkötő Réka
7-8. évfolyam
III. hely: Himer Tünde

Vélemény, hozzászólás?

Horváth Anikó: Szarvason törődnek egymással az emberek

Vecserka Csabacsűdön: Igyekeznek feleleveníteni és megőrizni minden értéket a múltból, átadni azt az utódoknak