in , ,

A benkás nyolcadikosok elhozták a kupát Mezőberényből

A Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda hetedik és nyolcadikos diákjai a XVIII. Nemzetközi Matematikaversenyen vettek részt Mezőberényben. Évek óta jelen vagyunk ezen a versenyen és mindig szép eredményekkel térünk haza, hála tehetséges és szorgalmas tanulóinknak és tanáraiknak.

A héten már megmérettették magukat a benkások a Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen, mindezek ellenére helytálltak a berényi versenyen is.

A hetedik osztályosok csapatban 2. helyezettek lettek, egyéniben Szpisjak Bence aranyérmet szerzett. A csapat tagja volt még: Kohut Gyöngy, Nagy Kata és Szilágyi Anica voltak. Felkészítőjük Szabó Józsefné.

A nyolcadikosok csapata, Csasztvan Angyalka, Egri Dóra, Kiss Márton és Pekár Barna hozhatta el csapatban az első helyért járó kupát. Egyéniben Csasztvan Angyalka bronzéremmel a nyakában tért haza. Felkészítőjük Révész Éva.

Iskolák közötti összesítettben 2. helyezettek lettünk.

Büszkék vagyunk tanulóinkra, gratulálunk nekik, és további matematika sikereket kívánunk!

Révész Éva pedagógus

What do you think?

Pártai Lucia

Hóesésben tartották meg a meteorológiai világnapot az arborétumban

A víz világnapja a Gyakorlóoviban