in , ,

A benkás nyolcadikosok elhozták a kupát Mezőberényből

A Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda hetedik és nyolcadikos diákjai a XVIII. Nemzetközi Matematikaversenyen vettek részt Mezőberényben. Évek óta jelen vagyunk ezen a versenyen és mindig szép eredményekkel térünk haza, hála tehetséges és szorgalmas tanulóinknak és tanáraiknak.

A héten már megmérettették magukat a benkások a Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen, mindezek ellenére helytálltak a berényi versenyen is.

A hetedik osztályosok csapatban 2. helyezettek lettek, egyéniben Szpisjak Bence aranyérmet szerzett. A csapat tagja volt még: Kohut Gyöngy, Nagy Kata és Szilágyi Anica voltak. Felkészítőjük Szabó Józsefné.

A nyolcadikosok csapata, Csasztvan Angyalka, Egri Dóra, Kiss Márton és Pekár Barna hozhatta el csapatban az első helyért járó kupát. Egyéniben Csasztvan Angyalka bronzéremmel a nyakában tért haza. Felkészítőjük Révész Éva.

Iskolák közötti összesítettben 2. helyezettek lettünk.

Büszkék vagyunk tanulóinkra, gratulálunk nekik, és további matematika sikereket kívánunk!

Révész Éva pedagógus

Pártai Lucia

Hóesésben tartották meg a meteorológiai világnapot az arborétumban

A víz világnapja a Gyakorlóoviban