Magabiztos győzelmet aratott a megfiatalított csapat

Mindkét szarvasi felnőtt női kézilabdacsapat győzelemmel kezdte az évet. A jelentősen átalakult NB II-es alakulat nem volt azonos súlycsoportban a makóiakkal, de a megyei bajnokságban szereplő gárda premierje is jól sikerült, hiszen szoros csatában felülmúlta a tavalyi bronzérmest. Ismeretes, hogy a Szarvasi NKK idén két gárdát versenyeztet. A második számúban a tavalyi ezüstérmes ifjúsági csapatuk tehetségei mellett helyet kapnak az idei évben bajnokságba nem nevező kondorosi gárda tagjai is.

Szarvasi NKK–Makói KC 37–16 (18–7)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 70 néző. Vezette: Fehér Viktória, Répás Georgina. Szarvas: Kasik – Kovács B. 8 (1), Milyó 3, Domokos 6 (1), Óvári 6, Kiszel 3, Bagi 1. Csere: Jani J., Juhos (kapusok), Ábrahám 3, Olasz 1, Molnár M. 2, Tasgyik 2, Molnár V. 2, Trnyik, Majoros. Edző: Száva Flórián. A Makó legjobb góldobója: Kiefer 5. Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3.

Hat percnyi játék után látszott, hogy nincs azonos súlycsoportban a két együttes (4–0). A makóiak igyekeztek hosszú támadásokkal lassítani a játékot, a megszerzett labdákat gólokra váltva azonban már a 24. percben tízzel jártak előrébb a hazaiak (14–4). A pihenő után sem változott a játék képe, a Maros-partiak továbbra sem tanúsítottak komoly ellenállást. Száva edző mindenkit a pályára küldött, de a fiatal szarvasi gárda lendülete így is töretlen maradt.

Száva Flórián: – Megfiatalított csapatunk magabiztos győzelmet aratott.

Ny. M.

Szarvas-Kondoros NKK–Füzesgyarmati SK 29–28 (13–15)
Megyei női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 50 néző. Vezette: Szegedi, Szabó Réka. Szarvas: Terhes – Brachna 2, TRNYIK 9 (1), Jani K. 3, Krizsán 3 (3), MAJOROS 9 (3), Krajcsovicz 1. Csere: BARANYI (kapus), Laszkács, Csicsely, Kun, Tóth-Bera 2. Edző: Kaliczka László. A Füzesgyarmat legjobb góldobói: Salya 12 (5), Kozák A. 5, Mészáros 4. Kiállítások: 8 perc + Kun kizárva, ill. 8 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 7/7.
Kaliczka László: – Fiatal csapatunk végig bátran játszott, rászolgált a győzelemre.