in , , ,

Sakktól „csendes” az iskola :)

0

Több éves hagyományunkat folytatva, vitéz Sinka Brigitta sakkmester tiszteletét tette a Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában, aki 15012 játszmát tud maga mögött. A népszerű Bici néni elfogadta 2019-ben is meghívásunkat, és két napon (január 29-30.) játszott szimultán játékot diákjainkkal. A jó hangulatú játszmákra a tanórák után, délután került sor 144 parti keretében.

Iskolánk felső tagozatos diákjai, az első napon mérhették össze tudásukat Brigitta nénivel, 59 partit játszottak.

Csillagot kapott gyermekek: Helmeczi Csanád, Gyuricza Róbert, Medvegy Bence, Rafaj Kitti, Kupecz Márton.

Döntetlent játszott gyermekek: Benke Márton, Bengery Krisztina, Körösparti Zalán, Czifra Zétény, Cziglédszky Barnabás Kiss Ákos, Bálint Olivér, Helmeczi Csanád, Balczó Ábel, Kis Tünde. Ellenben Gombár Balázs 5.b, Medvegy Zalán 5.a osztályos tanulónk győzelmet aratott, melyhez ezúton is gratulálunk!

Az alsó tagozatosok másnap, január 30-án játszhattak Bici nénivel. Ekkor 85 partira került sor. Minden gyermek izgatottan várta a partikat, melyeket sok szülő, felnőtt is megtekintett, sőt, volt, aki a még a játékhoz is kedvet kapott. Folytatva az előző napi, kiváló hangulatú játszmákat, itt is izgalmas partik zajlottak.

A sakkmester idén legyőzőre talált az alsósok közül, Gnándt Ákos 2.a osztályos tanuló személyében. Azonban voltak olyan szép teljesítmények, melyeket Bici néni csillaggal jutalmazott.

Csillagot kaptak jó játékért, jó lépésért az alábbi gyermekek: Kovács Noel, Rafaj Szabolcs, Horváth Janka, Bódi Alexa, Moldván Krisztián, Fürj Gergő, Skita Gergő, Roszik Péter, Litauszky Nikolett, Neumann Fábián, Neumann Kristóf, Kasnyik Bence, Gnándt Ákos, Moldván Patrik, Poljak Zsombor, Tóma Dorka, Szántosi Áron, Bulovszki Hédi, Kasznár Máté, Farkas Botond.

A szülők közül Bohrát Mária hasonló eredményt ért el.

Döntetlent játszottak: Bartha Alexa, Kiri Zénó, Biacs Ákos, Fürj Gergő, Galó Barnabás, Král Villő, Tímár Tamás, Roszik Péter, Moldván Krisztián, Barcsik Soma, Szalai Anita, Tóth Zalán, Tóma Dorka, Szántosi Áron. A szülők közül Horváth Z. Olivér, Határszéli Zoltán hasonló eredményt ért el. Nekik külön is gratulálunk!

A 15100 szimultán mérkőzés 15100. játékosa Medvegy Zalán, a Szarvason 6 éve zajló mérkőzések 1000. játékosa Nagy János lett. A két napot 15155 játszmával zárta az örökifjú sakkmester.

A sok játszmát Brigitta néni fiatalos lendülettel játszotta. Bízunk benne, hogy meghívásunkat a következő évben is elfogadja! A szervezők ezúton is szeretnék megköszönni Sinka Ildikó, Fehér Jánosné segítő munkáját! Köszönetet mondunk Fabó Évának, hogy az általa készített kerámiával tudtuk megköszönni a két nap áldozatos munkáját Bici néninek!

Huszti Erika szervező

Bődi Zorka

Gyakorlós sakkbajnok

0

Minden eddiginél több sárkány feszült egymásnak