Az Ajax nyerte a Nyári Kupát

0

A Petőfi utcai sportcsarnokban két mérkőzést rendeztek vasárnap a Nyári Kupért zajló teremlabdarúgó-bajnokság keretében. A 7. helyet a Ziccer FC szerezte meg, miután magabiztosan győzött az Agyoncsapat ellen. Felfokozott várakozás előzte meg a döntőt ahol az alapszakasz győztes Ajax és a Gólgyártók találkozott. Bár a kékek szereztek vezetést, Gömbiék erre hárommal válaszoltak. Szünet után már 4–2-re is vezettek, de Tóth Zoltánék szívós játékkal, két perccel a vége előtt egyenlítettek. A maradék időben ádáz küzdelem folyt a mindent lezáró gólért, végül azonban maradt a döntetlen, ami az alapszakaszban előrébb végzett Ajaxnak kedvezett, így megnyerte a Nyári Kupát.

Eredmények: A 7. helyért: Ziccer FC–Agyoncsapat 7–1, gól: Galát 3, Keller, Seres, Lénárt, öngól, ill. Lólé. Döntő: Ajax–Gólgyártók 4–4, gól: Zahorecz 2, Gyurik, öngól, ill. Tóth 2, Szécsi, Barta.

Folytatás és zárás augusztus 11-én a bronzcsatával és az 5. helyért esedékes párharccal.