Megvan az első tavaszi győzelem

Fotó: Babák Zoltán0

Megszerezte első tavaszi bajnoki győzelmét a Szarvasi NKK NB II-es női kézilabdacsapata, miután a szombati hazai találkozón nagy csatában múlta felül az újonc Deszket. Száva Flórián alakulata simább sikert is elkönyvelhetett volna,amennyiben pontosabban értékesíti ziccereit.

Szarvasi NKK–Deszk KSC 30–26 (15–15)

NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 80 néző. Vezette: Bugyi, Nász. Szarvas: Juhos – Kovács B. 7 (2), Szabó T. 4 (1), Milyó 4, Laurinyecz 3, Hajdu 4, Paska. Csere: Kasik (kapus), Ábrahám, Óvári 6 (4), Majoros, Molnár 2, Skorka, Nyerges, Trnyik, Tasgyik. Edző: Száva Flórián. A Deszk legjobb góldobói: Zsemberi 7 (1), Kozserán 5 (2). Kiállítások: 16, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 5/4.

Néma főhajtás előzte meg a kezdődobást, a közel múltban tragikus hirtelenséggel elhunyt Raffai Such Tamara édesapjára, Such Pálra emlékezve. Gyors gólváltásokkal indítottak a csapatok, kezdetben a támadásokba sok hiba csúszott mindkét oldalon (15 perc: 8–8) az állás. A hazaiak gyors indításból operáltak, a vendégek kapusa, Ocsenás sorra hárította a ziccereket, így a szünetig megmaradt a döntetlen. Fordulás után a szarvasiak 5 perc alatt elhúztak 20–16-ra. A kihagyott helyzeteik azonban felhozták a vendégeket, akik az 50 percre egalizáltak (25–25). A végjátékra azután feljavult a házigazdák védekezése, ezzel bebiztosították a győzelmüket, noha legalább húsz tiszta ziccert elhibáztak a mérkőzés folyamán.

Száva Flórián: – Rengeteg helyzetet kidolgozva, megérdemelten nyertünk a lelkes vendégek ellen.

Ifjúsági mérkőzésen: Szarvas–Deszk 36–19.