Kuli Pisti Kiss Blankával 2., Dombvári Bence célfotóval 4.

Kiss Blanka és Kuli Pisti balról (Fotó: kajakkenusport.hu)

A férfiak királyszámában, kajak egyes 1000 méteren már a rajt után látni lehetett, hogy a győzelemért leginkább két hajó lesz versenyben. Varga Ádám és Kopasz Bálint felváltva vezette a mezőnyt, mögöttük Béke Kornél, Dombvári Bence és Noé Bálint inkább csak a bronzéremért harcolt. A cél előtt 200 méterrel kis hátrányból Kopasz Bálint megkezdte legendás hajráját, amivel tavaly világbajnoki címet tudott nyerni, de meglepetésre nem érte utol Varga Ádámot, aki egy hajóorrnyival nyert.

(Bence célfotóval 4., Kammerer csak 8. lett.)

A K-2 200 méter vegyes versenyszámában óriási csata zajlott a magyar bajnoki címért. Az aranyérmet célfotóval Lucz Anna szerezte meg Csizmadia Kolossal, a második világbajnoki bronzérmes párja, Kiss Blanka lett Kuli Istvánnal, a harmadik helyen pedig Szénási Zsófia és Nádas Bence futott be. Érdekesség, hogy mindhárom érmes egység női kajakosa az UTE versenyzője.

Forrás: kajakkenusport.hu

Borzmustra a Körösvölgyi Állatparkban (Fotó: Babák Zoltán)0