Bodonyi Dóri két, Dombvári Bence egy döntőt megy holnap

Bodonyi Dóra K1 500-as középfutama után (Fotó: ICF)

“Közel volt a dobogóhoz női K-2 500 méteren a Kőhalmi Emese, Bodonyi Dóra-duó. A bronzérmes oroszoktól mindössze három tizeddel lemaradva ötödikek lettek. Szellák Szabina és Zupkó Vanda párosa hetedikként csapott a célba”, írta a kajakkenusport.hu ma.

Race 103 – 13:15 K2 Women 500m Final A
5 Emese KOHALMI – Dora BODONYI

Dóri bejutott a K1 500 döntőjébe, ami 10:42-kor kezdődik, majd a távra rátesz egy nullát, és délutón 15:30-kor 5000-en is elindul.

Race 138 – 10:42 K1 Women 500m Final A
Dora BODONYI 3. pálya

Race 152 – 15:30 K1 Women 5000m Final A
Dora BODONYI 7. pálya

Úgy néz ki, Bencéék átgondolták a tegnapi újnak nevezett taktikát, és kiválasztották a régi és az új közül a jobbat a mai K2 1000 méteres középfutamra. Az első ötszázon sehol sem voltak, talán rápihentek a második féltávra. Aztán elhagyták az 500-at jelző bóját, és ötven méteren belül második helyre jöttek fel, majd ezt a lendületet tartva simán nyerték a futamot.

Dombvári Bence és Noé Zsombor (Fotó: ICF)

Jól mondta Kammerer Zoltán tegnap az előfutamok után, hogy van itt egy erős magyar egység, és a többszörös világ- és olimpiai bajnok jól látta belülről, mert akkor Bencéékre gondolt. Ők most 5. helyen fejezték be ezt a számot.

Race 139 – 10:57 K2 Men 1000m Final A