Arany és bronz: az utánpótlás és a felnőtt csapat is dobogón fejezte be a bajnokságot

A Szarvasi NKK aranyérmes ifjúsági csapata
A Szarvasi NKK aranyérmes ifjúsági csapata (Fotó: Bácsik Máté)

Az elmúlt hétvégén zárta a bajnokságot a Szarvasi NKK. A felnőtt csapat bronzot, az ifjúságiak 100 százalékos teljesítménnyel aranyérmet akaszthattak a nyakukba.

A vasárnap esti záróvacsorájukon Babák Mihály polgármester, illetve a sportbizottság elnöke, Kiss Attila köszöntötte mindkét érmes csapatot.

A felnőttek nyári pihenőre mentek, az utánpótlás játékosok heti két szabadtéri edzéssel munkában maradnak. Július 25-én egyhetes, szarvasi bentlakásos edzőtáborral kezdődik a felkészülés az új szezonra.

Nyári Mihály tudósítása az utolsó fordulóról.

Hódmezővásárhelyi LKC – Szarvasi NKK 26-25 (15-15)

NB-II-es női kézilabda-mérkőzés, Hódmezővásárhely, 50 fő néző.
Vezette: Herceg, Piller.

Szarvas: Buzási 4, Balogh 4, Papp 2/1, Hajdú 5, Majoros 2/1,Kovács 5. Csere: Juhos, Skorka /kapusok/, Jani,Nyerges 2,Óvári,Paska,Tasgyik, Trnyik 1, Závoda. Edző: Száva Flórián.

Hódmezővásárhely legjobb dobói: Nagy E. 6, Klemm 5, Berei 5.
Kiállítások: 18 perc ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4 ill. 3/2.

Hazaiak szerezték az első gólt, de gyorsan jött a vendég válasz. Kihagyott szarvasi hétméteres ellenére is a Körös-partiak vették át a vezetést 1-2-3 góllal a 21. percig. A vásárhelyi egyenlítés után (11-11) “túl keményen” védekezve a szünetre már 15-15-tel vonultak a csapatok.

Fordulás után a vendégek góljai domináltak 2-3 gólos vezetéssel. A 45. percben ismét egyenlítettek a vendéglátók, feljöttek 21-21-re, sőt a vezetést is átvették 26-23-ra az 54 percben. Szarvasi időkérés után Száva edző a cseresort küldte pályára. Az 58. percben Nyerges góljával 26-25 lett az állás, de az egyenlítés nem sikerült. Vereség ellenére a dobogón a harmadik hely a Szarvasi NKK-é. A játékosok boldogan vették át az egész évi bajnoki szereplés után a bronzérmeket.

A Szarvasi NKK bronzérmes felnőtt csapata
A Szarvasi NKK bronzérmes felnőtt csapata (Fotó: Bácsik Máté)

Szarvasi NKK 22 mérkőzésen 16 győzelmet, 6 vereséget ért el 618-531-es gól aránnyal, 32 ponttal.

Bronzérmesek: Juhos Eszter, Nagy Barbara, Skorka Emma Anna /kapusok/, Balogh Vanessza /59 dobott góllal/, Buzási Orsolya /108/,Hajdú Andrea /73/, Jani Kata/8/, Kovács Brigitta /12/, Majoros Flóra /168/, Nyerges Adél /15/, Óvári Zita /5/, Papp Zsófi /103/,Paska Nikolett/ 31/, Tasgyik Vanessza /26/, Trnyik Réka Kinga /2/, Závoda Kata /7/, Száva Fanni Sára /1/. Edző: Száva Flórián, Sebők György. Gyúró: Oláh László.

Az ifjúsági bajnokságban a Szarvasi NKK csapata csoportjában veretlenül szerezte meg az első helyezést és aranyérmes lett. 16 mérkőzésen 16 győzelem, 537-308 a gólarány, 32 pont.

Aranyérmesek: Lénárt Zoé, Skorka Emma Anna /kapusok/, Fodor Nikolett /45 dobott góllal/, Jani Kata /41/, Majoros Flóra /105/, Nyerges Adél /61/,Pusztai Liza /20/, Száva Fanni Sára /39/, Szikszai Anna, Szpisjak Bianka, Tasgyik Vanessza /70/, Trnyik Réka Kinga /69/, Fekete Brigitta /7/,Tóth Sára /5/, Závoda Kata /64/. Edzők: Száva Flórián, Kaliczka László, Fonád Zoltán, Sebők György.

Száva Flórián: A mai napon legnagyobb siker az ifjúsági csapat 100 %-os eredménye, gratulálok NEKIK!

nym.

A Trefort Ágoson Általános Iskola képviselői helyezik el koszorújukat a hősök tiszteletére állított kopjafánál 2022. május 29-én