Zsilinszky Mihály, Hanzó Lajos és Nádor Jenő nyomdokaiba lépve Szenes János írt újabb könyvet Szarvasról. Az In Cervino Monte a honfoglalás korától a 20. század derekáig öleli fel Szarvas történetét. A könyv a Digitális Kalamáris gondozásában jelent meg.
A végzettségét tekintve történelemtanár Boross Bence volt a könyv szerzőjének beszélgetőtársa az egy héttel ezelőtti könyvbemutatón, amiből Dósa Zsuzsa előadásában részleteket is hallhatott az érdeklődő közönség.
“Nekünk fontos a város, ami eltűnt, megsemmisült, sokáig nem volt, aztán újraszületett”, jelentette ki Babák Mihály polgármester, aki a múzsája volt Szenes Jánosnak, sokat biztatta a megírásra, az elkezdett, de félbe hagyott mű befejezésére, hogy legyen egy írott hagyaték az ez előtti korról.
“Fontos a tanulás, ez a könyv is azt szolgálja, hogy belelássunk a múltba, tanuljunk belőle, éljünk ma és gondoskodjunk a jövőről”, fogalmazott Szarvas első embere, aki a könyvet Szarvas város képviselő-testülete ajándékaként ajánlotta a közönség figyelmébe.
Szenes János elsőként Babák Mihály polgármester és a képviselő-testület támogatását emelte ki köszönetében. Boross Bence arra vonatkozó kérdésére, hogy hogyan alakult ki ez az érdeklődés, a könyv írója elmondta, hogy a mesélő kedvű nagy családjának az örökségsége ez, aminek köszönhetően már gyerekkorában “felmarkolhatott jópár történetet”, de a valódi érdemet édesapjának címezte, akiben – bár nem történelemmel és irodalommal foglalkozott, kereskedő volt – nagyon nagy nevelő tehetség rejlett; kevés szóval határozottan vezette őket, gyerekeket a történelem és az irodalom szeretetére.
Azok szerint, akik olvasták, hiánypótló mű született.