Jobbak voltak a Tisza-partiak

A Szarvasi NKK csapata 2023. február 11-én

A csapatok a biztos védekezésre próbáltak vigyázni, a góllövést megakadályozva. A szegedi nyitott védekezéssel a hazai Szarvasi NKK játékosai nehezen boldogultak. Gólt csak hétméteresekből értek el, míg a vendégek távoli dobásokból. Fej fej melletti gólszerzésnél rendre a vendégek vezettek.

A 25. percben Hajdú révén (5-9) esett a szarvasiak első akciógólja. Ez annyira felpaprikázta a hazaiakat, hogy zsinórban 3 gólt lőve, 8-9-es állással vonultak szünetre. Fordulás után Szőllősi 9-9 re állította az eredményt. A Tisza-partiak fokozatosan átvették a vezetést. A 45. percig még felváltva estek a gólok, de a fáradó hazaiak pontatlan lövéseiből szerzett labdákat a vendégek góllá értékesítették.

Megérdemelt vendégsiker született, de a gólkülönbség túlzott.

Szarvasi NKK-PC Trade Szeged NKE 21-28 (8-9)

NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 100 néző. Vezette: Bab Ágota Gyopár, Bodó Zsuzsanna.

Szarvasi NKK: Nagy B.-Kovács 1/1, Nagy E., Papp 6/5, HAJDU 4, Balogh, Buzási 3. Csere: Skorka (kapus),Fodor, Milyó,Száva, SZŐLLŐSI 6/1, Tasgyik, Trnyik 1, Závoda. Edző: Száva Flórián. Szeged legjobb doboi:Nagy R. 10/1,Csoknyai 7. Kiállítások:8.ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/7 ill. 2/1

Száva Flórián: A bajnokságra aspiráló vendégek jobbak voltak.

Ifjúsági mérkőzésen: Szarvasi NKK-Deszk SC 34:22.

Március 18-án 18 órától Mezőtúr-Szarvas találkozóra kerül sor.