Magabiztos szarvasi szereplés a karate vidékbajnokságon

Nyolc bajnoki címet szereztek versenyzőink, korosztályos csapataink is a dobogó tetejére állhattak

2019-ben éppen városunkban indult útjára a karatésok vidékbajnoksága. A covid ugyan megakasztotta a folyamatot, de Tiszaújváros után idén Zalaszentgrót adott otthont a főváros közigazgatási területén kívül működő egyesületek seregszemléjének. Szarvasról 18 versenyző négy edzővel – Borzi Balázs, Kerti Kelemen, Nagy Máté és Ruzsinszki György segítette a fiatalokat – vágott neki három járművel a közel négyszáz kilométeres útnak reggel 6-kor. Ahogyan az később kiderült nem hiába.

A napot legfiatalabb versenyzőnk egy arannyal nyitotta, de utána is sikerült győztes meccsekkel érmeket szerezni harcosaink nagy részének, míg a nap végén kadetejinkből álló csapataink is a dobogó tetejére állhattak.

Eredményeink: Bagi Ádám 2., Bagi Bence 3., Bagosi Marianna 2., Balla Natasa 2., Demcsák Hédi 3., Demeter László 3., Gulyás Zétény 1., Körösparti Zsombor 1., Mészáros Berkecz Etele 2., Müller Benedek 3., Müller Márton 1., Neumann Fábián 1., Palyov Zsombor 1., Ruzsinszki Balázs 1., Shuszter Lénárt 3., Szebegyinszki Rita 2., Tóth Zalán 3., Valastyán Zsófia 2., 14-17 lánycsapat 1., 14-17 fiúcsapat 1.

Összesítésben Szarvas a harmadik helyen végzett. A fiatalok érmeikkel nyakukban boldogan indultak haza, hogy aztán az akadémia előtt élményeiket mesélve találkozzanak újra szüleikkel.

Ha kipróbálnátok a karatét, csatlakoznátok egy jó hangulatú csapathoz várunk Titeket is szeretettel csoportjainkban.