MEFOB-on a szarvasi birkózók

Balázs Gergely, Hajduch Nándor, Sükösd Attila edző és Szpin Mihály.

2024.05.04-én egyesületünk fiatal sportolói részt vettek életük első Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságán.

Birkózóink szorgalmasan készültek a versenyre, hogy a legjobb formájukat hozhassák ki magukból a versenyen.

Hajduch Nándor az Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építésztudományi Kar – építészmérnök szakán tanul. Összesen 8 mérkőzést vívott meg, melyek közül 6-ot sikerült megnyernie. Kötöttfogásban, a 82 kg-osok között ezüstérmet szerzett.

Szabadfogásban, 79 kg-ban sajnos az elődöntőt 1-1-es végeredménnyel, vitatható döntéssel kikapta, azonban a bronzmérkőzésért vívott csatából győztesként került ki.

Szpin Mihály a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Testnevelő/Gyógytestnevelő Tanár szakán tanul.

Kötöttfogásban, 82 kg-ban 3. helyen zárt. Szabadfogásban a 79 kg-osok között 5. helyezést sikerült elérnie.

Balázs Gergely a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészet Tudomány Kar, Biztonsági szakirány 1. évfolyamos tanulója. Gergő amatőr kategóriában, a 80kg-osok között indult a versenyen, bronzéremmel a nyakában térhetett haza.

Így összesen 4 érmet gyűjtöttek be a srácok a MEFOB-ról.

Az elért eredmények nemcsak a birkózóink számára, hanem egyetemi közösségük számára is nagy büszkeséget jelentenek.

Fiúk, szívből gratulálunk nektek az elért eredményekhez, büszkék vagyunk rátok!