Halak közé keveredtünk, megettek a cápák

A Kecskeméten 21. alkalommal megrendezésre kerülő Bikádi Gábor Úszó Emlékversenyre neveztek a SZUSE versenyzői. A verseny a környékbeli egyesületek mellett a neves fővárosi csapatok is képviseltették magukat, jöttek az FTC-ből, a Honvédból, a Vasastól és Kőbányáról is. Be kellett látnunk, hogy a mi versenyeinket máshol rendezik, jelen esetben olyan versenyre sikerült úszóinkat nevezni, ahol semmi keresnivalónk nem volt.

Míg az Országos Diákolimpián sikerült a mezőny első felében, ill. a közepén végezni, itt sajnos nagyon elvertek minket, bár az is igaz, hogy nem voltak a profik és az amatőrök külön értékelve, mint az OD-n. A mieink a heti háromszor egy órai edzésükkel mindenféleképp az amatőrök közé tartoznak, szemben a profikkal, akik heti hat napon reggel és délután is edzenek. Az első tízbe kerülés is már említésre méltó eredmény volt, Grivalszki Tamás 6. és Balatoni Laci 7. helyet szereztek a fiúk „50 m béka fiú mellúszás”, ill. Nagy Márta lett 10. a „100 m delfin lány mellúszás” kategóriában. Cápáinkat sajnos szőröstől-bőröstől felfalta a többi csúcsragadozó. Itt a korosztályokat „delfin” , „cápa”, „béka”nevekkel jelölik. Egy kategóriát magasan nyertünk, a mi úszóink közül zárták ki a legtöbb versenyzőt szabálytalan rajt miatt. Van hová fejlődnünk.