in

„Megcselekedtük, amit megkövetelt a haza”

110321foteri

110321foteriEz a címe Máté József könyvének, amelyben emléket állít Szarvas egykori honvédeinek és nemzetőreinek. A szerző a Szarvasi Kábeltelevízió kisfilmjében is végigkalauzolta a nézőket városunkban, hogy bemutassa azokat az épületeket, amelyek szerepet kaptak az 1848/49-es forradalom és szabadságharc helyi eseményeiben.

A Vajda Péter Művelődési Központ a film anyagából helyismereti vetélkedőt rendezett, amelyen iskolánk, a Vajda Péter Intézmény Általános Iskolája csapata is részt vett. Nevünk „Vörös sipkások” lett. Polgár Mariann néni nagyon szép jelvényeket készített nekünk. Nagy lelkesedéssel kezdtük meg a felkészülést: megnéztük a filmet, azután meg kellett tanulnunk a jegyzeteket. Tudásunkat egy kis házi versenyen próbáltuk ki, aminek a feladatait Jani Erzsike néni állította össze. Izgatottan vártuk a nagy napot! Játékos feladatokkal, totóval, keresztrejtvénnyel mértük össze „erőnket” a többi iskola csapataival. Elérkezett az eredményhirdetés. Feszülten vártuk, hogyan teljesítettünk. Sikerült! Az első helyet szereztük meg.! Nagyon büszkén vettük át a szép ajándékokat.

Mi is elmondhatjuk: „Megcselekedtük, amit megkövetelt a haza”!

A 6.a és 6.b osztályos tanulók

Vélemény, hozzászólás?

110320hunyadi

Szentandrási vízipóló

110321eden

Az én Édenem