in

Böjti ételosztás

110327etelosztas

110327etelosztasIsmét bedurrantottak a gulyáságyúba az Ótemplomi Evangélikus Egyházközség tagjai és segítői. Az Ótemplom melletti parkolóban már a délre meghirdetett időpont előtt sokan gyülekeztek, hogy biztosítsák maguk és kisebb családjuk számára a vasárnapi meleg betevőt a harmadik böjti vasárnapon.

Az eheti ételeosztás szervezését Klenk József vállalta magára, akinek Lázár Zsolt evangélikus lelkész szerint nem tudnak ellentmondani. Így volt ez jelen esetben is, amikor a meleg ebédbe valót Erdélyi István, a Gallicoop Zrt.. Rohony Miklós, a Szarvasi Mozzarella Kft., Tóth Imre, a Geomark Kft. vezetője, Darida György és családja, a Bárány-hús Kft., valamint a Családsegítő Szolgálat biztosította. A főszakács szerepét ezúttal is Pásztor Mátyás töltötte be. A menü a jól bevált lucskoskáposzta és babagulyás volt. A négy főzőállásban 800 adag készült a kétféle ételből, ami maradék nélkül el is fogyott. Előételnek vallásos témájú – pl. Terézanyától származó – idézeteket osztottak ki az egyházközség munkatársai, ill. egy-egy joghurtot vehetett el mindenki, hogy ebéd után vissza tudja állítani gyomrának pH-ját.

Vélemény, hozzászólás?

110326otproba

Induljunk Londonba!

110327kiri

Nem borult a papírforma