Sikeres szereplés a Honto-ryu OB-n

110502karate

110502karateBudapesten került megrendezésre nemrégiben a Honto-ryu karate stílusszövetség országos bajnoksága, melyen a kistérségből összesen 11 sportoló vett részt: 7-en Szarvasról, 2-en Békésszentandrásról, 2 versenyző pedig Csabacsűdről. A versenyzőket Lipták Tibor mellett az U21-es válogatott kerettag Brachna Bence irányította. Csapatunk tisztesen helyt állt, fiataljaink jobbnál-jobb helyezésekkel térhettek haza a megmérettetésről. Elsőként a legfiatalabbak léphettek tatamira, ahol rögtön a mieink jutottak a döntőbe: Radics Attila az első, Lipták Bence a második helyen zárt. A küzdelmek a 8 évesek nagyobb súlyú versenyzőivel folytatódtak, itt Nyerges Áron szerzett bronzérmet. A  9-10 évesek közt 35 kg alatt Sindel Márk 3., Tálas Bendegúz 4. helyezést ért el, 35 kg felett Kasuba Kristóf ezüstéremmel, Hrncsjár Máté és Juhos Iván bronzéremmel zárt. Csabacsűdről Király Enikő és Poljovka Kristóf egyaránt ezüstérmet szerzett kategóriájában, míg a békésszentandrási Bohák Ferenc a 13 évesek közt állhatott a dobogó tetejére.