Újra indult a Bozsik-program

121007bozsik

121007bozsik2012. szeptember 23-án, vasárnap délelőtt, a hosszú nyári szünet után újra elindultak az utánpótlás korú focistáink részére a megmérettetési lehetőségek. Elsőként az „OTP-MOL Bozsik Gyermek Egyesületi Program” (röviden Bozsik program) körzeti őszi első tornájára került sor, melynek rendezője a Szarvasi FC volt.

A tornát a sokak által jogosan irigyelt Erzsébet ligeti pályákon rendeztük meg, és az időjárás is biztosította a remek jó időt, megteremtve az ideális körülményeket, biztosítva a jó kedvet.

A verseny U-7, U-9 és U-11 korosztályok részére került megrendezésre, párhuzamos mérkőzésekkel, korosztályonként 2-2 pályán.

Körzetünkben az alábbi öt induló volt mindhárom korosztályban: Békésszentandrás, Csabacsűd, Gyomaendrődi Labdarúgó Egyesület (GYLE), Gyomaendrődi FC (GYFC), Szarvas

A Megyei MLSZ részéről a tornán végig jelen volt Belvon Attila úr aki az utánpótlásért felelős megyénkben, és Paulik János mint körzetvezető, akik a tornát nyitották és a végén értékeléssel és elismerésekkel zárták is.

A torna célja az utánpótlás korú gyermek focisták részére rendszeres játéklehetőségek biztosítása, a futball megszerettetése, és minél több fiatal bevonása a sportág vérkeringésébe, későbbiekben a tehetségek kiválasztása és fejlődésük folyamatos figyelemmel kísérése. Kötelező előírás hogy minden nevezett játékosnak a mérkőzések összes idejének min. 50%-át a pályán kell töltenie, hogy mindenki játék lehetőséghez jusson. A tornán az eredményeket rögzítik, de hivatalosan nem értékelik, összesítik, nincs végeredmény hirdetés, de csapatonként a legjobb játékosok oklevelet és nyilvános elismerést kapnak.

A torna zárásaként a szakemberek értékelték a játékot, külön kiemelve és megdicsérve az edzők javaslata alapján a csapatok legjobbjait (nem volt könnyű választani), akik elismerő oklevelet kaptak.

Ezen kívül minden focista a játék örömét megédesítve 1-1 csokoládét is kapott az elveszett energiák pótlására.

Szarvasi csapatok legjobbjai:

U-7 Makai Gergő (edző: Truczka Tamás-Bencze Sándor)

U-9 Csányi Balázs (edző: Truczka Tamás)

U-11 Keller Gergő (edző: Kiri Mihály)

A torna végén nincs rangsorolás, csak az eredményeket rögzítik. Ezek tájékoztatásul a következők voltak:

Szarvas – GYFC 1-6

Következő torna, 2. forduló 2012. október 14. vasárnap 9-től Békésszentandráson.