in , ,

József Attiláról – nem középiskolás fokon

A Költészet Napjához kapcsolódva rendhagyó irodalom órán emlékeztek meg József Attiláról a végzős szakközépiskolások a Székelyben.

A Szakszervezetek Országos Diák-Művelődési-Szövetsége Egyesület jóvoltából Rácz Ferenc előadóművész, drámapedagógus, a Hevesi Sándor Színtársulat tagja szuggesztív előadásmódban osztott meg érettségi előtt álló diákjainknak titkokat József Attila életéről, munkásságáról. Megismerhettük különleges kapcsolatát a Mamával, lánytestvérei – Etus és Jolán – szövevényes házassági kapcsolatait, azt, hogy milyen megalázó volt Attilának a Mama tyúkját legeltetni a pesti Ferenc téren, kapcsolatait a hölgyekkel – különösen a Mártákkal – és halálának körülményeit.

Szavalatok, megzenésített versek, és a megdöbbentő őszinteséggel megírt vallomás, a Szabad ötletek jegyzéke … részletei alapján épült fel a műsor.

Diákjaink figyelemmel, aktív részvétellel, majd vastapssal jutalmazták az előadót. De a legnagyobb elismerés az előadás után távozó végzős diákunktól hangzott el:

„Most már szeretném József Attilát húzni a szóbeli érettségin!”

Köszönjük!

Tóthné Lipták Erzsébet

Hodálik Pál a városrehabról: látjuk már a fényt az alagút végén

Süni bábosaink a területi bábos versenyen Mezőkovácsházán