in , ,

Rövid hírek a Trefortból

2014. április 14-én a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara jóvoltából lehetőségünk nyílott arra, hogy ellátogassunk a Szakma Sztár Fesztiválra. Iskolánkból a 6. és 7. évfolyamos tanulókkal, autóbusszal utaztunk Budapestre, ahol betekintést nyertünk különböző középfokú intézményekben megszerezhető szakmák világába. Emellett a fesztiválon zajló Szakma Kiváló Tanulója Verseny és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny döntőseinek munkáját is megnézhettük, ami igen látványos programelem volt. A Budapesten tett látogatás nagyon jól illeszkedik intézményünk pályaorientációs tevékenységéhez. Ezzel a lehetőséggel tanulóink részletesen meg tudtak ismerkedni a középfokú intézményekben megszerezhető szakmákkal, látókörük bővült.

2014. április 15-én, a tavaszi szünet előtti utolsó tanítási napon került megszervezésre iskolánkban a Húsvéti Játszóház. Minden osztály az osztályfőnök irányításával vett részt az iskolai programon. A tanulók közösen idézték fel a húsvéti ünnephez tartozó hagyományos népszokásokat. Tojást festettek, verseltek, különböző szerepjátékokat játszottak. A nap végére fáradtan, de jó hangulatban, a húsvéti időszakra ráhangolódva térhettünk haza.

A leglátványosabb előadás az Ádámok és Évák Ünnepén

Elhúzták a kolbász nótáját