in ,

Segélyszállítmánnyal indult Lázár Zsolt az árvíz sújtotta Délvidékre

Lázár Zsolt

Egy tele kisteherautónyi adománnyal indult el ma a Délvidékre, az árvíz sújtotta területre Lázár Zsolt evangélikus esperes. A szerbiai szlovák evangélikusok segélykérésére fogott össze a Szeretetszolgálat, a helyi Szlovák Kisebbségi Önkormányzat, a Szlovák Általános Iskola és természetesen a Benka is, valamint az óvodák, és így adták össze a segélyszállítmányt. Ebben élelmiszerek, mosó- és fertőtlenítő-szerek és ruhaneműk találhatók. Célállomásként Újvidéket jelölte meg az esperes, ahová eljutni a határ miatt nem lesz egyszerű feladat, de reméli, hogy estére oda fog érni.

– A szerbiai szlovák evangélikusok felhívását hallotta meg a tótkomlósi evangélikus egyházközség, majd azt követően a mi gyülekezetünk is, hogy Szerbiában és Bosznia-Hercegovinában komoly árvizek vannak és sokan szenvednek most ennek következtében, több mint 1 millió embernek kellett elhagynia lakhelyét – mondta Lázár Zsolt evangélikus esperes miközben pakolás közben kollégáival megpróbálta a legoptimálisabban kihasználni a kisteherautó minden légköbcentijét.

Vélemény, hozzászólás?

STG: Megkezdtük a felkészülést az őszi választásokra

Elénekelték Melis György kedvenc nótáit