in , ,

2016-ban is sikeres pályázati programok a Székelyben

Immár 7.éve folyamatosan nyertesek iskolánk Erasmus+ – elődjeként Leonardo-pályázatai, melyek diákjaink külföldi szakmai gyakorlatát szolgálják. Egy nyerő projekt megírásához, megvalósításához több összetevő nélkülözhetetlen. Kiváló pedagógus csapat, motivált diákok, jól összeállított programtervek, megbízható külföldi partnerek, egyéb adottságok: helyes irányítás a stratégiai gondolkodással összefüggésben, jó szervezőkészség, csapatmunka, következetesség, együttműködő készség, pontosság, rendszerben való gondolkodás, stb.
Nyertes projektünk célja továbbra is, hogy a szakmai képzésben tanuló diákjaink külföldi gyakorlata során kompetenciáik fejlődjenek a tudás, készségek, attitűdök terén egyaránt, munkavállalói esélyeik növekedjenek az európai munkaerőpiacon való érvényesülés megkönnyítése érdekében. A diákok munkahelyi szakmai gyakorlata mellett másik fontos cél az idegen nyelv tanulása, gyakorlása. Ezért angol vagy német nyelvterületen biztosítunk lehetőséget a fejlődésre.

2017 tavaszán 16 diák utazhat Portugáliába 4 hétre (6 informatikai rendszerüzemeltető, 6 ügyintéző titkár, 2 kereskedő, 2 asztalos tanuló), ahol már hatodik alkalommal fogadják iskolánk diákjait. Hozzáteszem, hogy a Székely Mihály Szakképzésért Alapítvány nyertes pályázataival is két alkalommal tölthettek szakmai gyakorlatot az óceánhoz közeli településen – Barcelos városában vendéglátásban és kereskedelemben tanulók.
Németországban Chemnitz városában alakult ki az első kapcsolatunk partnerünkkel, akik 2010 óta folyamatosan fogadják gyakorlatokra tanulóinkat. 2017 tavaszán 12 diák utazhat a városba (10 vendéglátásban tanuló, 2 fodrász).

Finnországba már két éve nem pályáztunk, pedig szintén régi a kapcsolatunk Mänttä városában található középiskolával. A pályázati programok megvalósításához iskolánk semmiféle anyagi hozzájárulást nem kér a szülőktől, sajnos Finnország drága, így a költségvetésbe nem férünk bele.

Viszont az együttműködés továbbra is megmaradt, fogadjuk a finn partner Erasmus+ pályázati programja által hozzánk utazó négy vendéglős és négy fodrász diákot felkészítő pedagógusaikkal, akik 2017 februárjában iskolánk tanműhelyeiben fogják gyarapítani tudásukat, betekintenek Szarvas Város életébe.

Diákjaink már várják az utazást és a külföldi diákokat.

Kohut Andrásné
igazgató

Vélemény, hozzászólás?

Makainé Árki Mária és kislánya, Luca

Több családtámogatásról döntött a képviselő-testület

Nyílt nap a Vajdában