in , ,

Reformáció 500 kórushangversenyen a benkások

2017. október 14-én, szombat délután egy kedves meghívásnak és nemes feladatnak tett eleget iskolánk kórusa, amikor Szentesre utaztunk és a reformáció 500 éves évfordulója alkalmából szervezett ünnepi hangversenyen vettünk részt. A vendéglátó Kiss Bálint Református Iskola gyermekkara, csengettyűs szakkörének tanulói mellett fellépett az iskola tanári kórusa, a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium Leánykara és a mi kórusunk. A műsor elején és végén közösen énekeltünk két-két kánont. Nagy élmény volt hallani más iskolák énekkarait, és a csengettyűsök által megszólaltatott gyönyörű, ismerősen felcsendülő korál dallamokat, de a legnagyobb örömet a pedagógusok szájából elhangzó három – és négyszólamú művek előadása jelentette. Nemcsak azért, mert a harmóniák olyan tisztán összezengtek, hanem azért is, mert példát mutattak számunkra, hová lehet eljutni, ha szívünk, szánk és fülünk a zenére nyílik. Műsoruk után következtek diákjaink, akiknek csilingelő hangja betöltötte a csodálatos akusztikájú templom terét s a hallgatók szívét is. A sok-sok taps mellett a közönség boldog arcát látva megelégedettséget éreztünk, ahogy kísérőként velünk tartó kollégáink nem kis büszkeséget. Magam is büszke vagyok arra, hogy ilyen nagyszerű diákok járnak iskolánkba, akik saját magukból nyújtanak örömet másoknak és ehhez családjuk és iskolájuk is megad minden támogatást. Ezúton is szeretettel hívunk minden érdeklődőt október 29-én, az Újtemplomban tartandó ünnepi istentiszteletre, ahol kórusunk is szolgál.

A felvétel megtalálható a Youtube-on, Reformáció 500 – kórushangverseny címmel.

Paraszt Attiláné

Süssünk, süssünk kalácsot… gyakorlós módra

Földesi Zoltán

Fideszes települések miatt több mint egymilliárd forinttól esett el Szarvas Földesi szerint