in , ,

Rendhagyó epilógus, 1956

Tóth Péter Lóránt, Radnóti- díjas előadóművész volt vendége iskolánknak a pesti srácokról szóló, 56-os eseményeket felelevenítő Forr a dal már című előadásával, melyet az elmúlt hetekben Kanadában is megszólaltatott a kint élő magyaroknak. Az alkalom különlegességét fokozta a helyszín, az Ótemplom, hiszen a műsor először szólalt meg ilyen különleges körülmények között.

A felütés, Márai Mennyből az angyal című verse volt, mellyel elindult az időutazás…

A szereplők a Corvin köz fiataljai, József Attila, Radnóti Miklós, Illyés Gyula, Faludy György, Bereményi Géza, Cseh Tamás, Hajnóczy Péter, Szeles Erika, Mansfeld Péter, s az a megszámlálhatatlan pesti srác, akik tenni tudtak a szabadságért.

Kalauzunk, „Versvándor Péter” nem először vendégeskedett iskolánkban, hiszen a múlt évben Vasútállomás című előadásában József Attila versekkel érkezett hozzánk. A mostani alkalom felemelő találkozása volt történelemnek és irodalomnak, melyet a korabeli filmhíradó képei, s a feszültséget oldó családi kisfilm hozott még közelebb tanítványainkhoz.

Igazi ünnep volt!

Hovorkáné Hegedűs Hajnalka
Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda

Dankó Béla sajtóközleménye: Fontos a Nemzeti Konzultációs ív kitöltése

A Nemzeti Parki Termék védjegyet népszerűsítette Szarvason Fazekas Sándor