Történelmi birkózó bajnoki cím

0

2019. november 8-án a Serdülő Szabadfogású Diákolimpiai Bajnokságon vettünk részt, aminek Szigetszentmiklós adott otthont.

Hajduch Nándor megnyerte a diákolimpiai bajnokságot 68 kg-ban, ezzel megszerezte Szarvas legelső diákolimpiai bajnoki címét a birkózó sportág szarvasi történetében.

Tóth Patrik szintén dobogóra állhatott az 57 kg-os súlycsoportban, de neki most “csak” a bronzérem jutott. Egyik meccsén sajnos bátortalan volt, így kikapott, de vigaszágon tudott javítani, és egészen a bronzcsatáig beverekedte magát, amit hozni tudott, így megérdemelten állhatott fel a dobogóra.

Neumann Péter 7. helyen végzett a 48 kg-os súlycsoportban, ami fájó kicsit, mert az utolsó másodpercekben veszített el egy olyan meccset, amit meg tudott volna nyerni. Szpin Mihály egy nyert és egy vesztes mérkőzéssel kiesett a 62 kg-os súlycsoportban.