Connect with us

Oktatás

Sakktól „csendes” az iskola

Több éves hagyományunkat folytatva, a már 15545 játszmát  maga mögött tudó Vitéz Sinka Brigitta sakkmester, tiszteletét tette a Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskolában. A népszerű Bici néni elfogadta 2020-ban is meghívásunkat, és két napon (január 30-31.) játszott szimultán játékot diákjainkkal. A jó hangulatú játszmákra a tanórák után, délután került sor 145 parti keretében.

Iskolánk felső tagozatos diákjai, az első napon mérhették össze tudásukat Brigitta nénivel, 63 partit játszottak.

A sakkmester idén legyőzőre talált Roszik Péter 4.a, Skita Gergő 5.b, Bozsik Bianka 8.a osztályos tanuló, valamint Horváth Zoltán (nagyszülő) személyében.

Csillagot kapott gyermekek: Csire Vivien 5.b, Farkas – Farkas Imre, Benke Márton, Lestyan Lili, Nagy Boglárka 6.a, Dubovecz Tünde 6.b, Müller Péter, Kovács Bálint, Megyik Bende, Jónás Janka 7.b, Kupecz Márton 7.a, Polgár Panna, Blastyák Botond, Csomós Koppány, Bozsik Bianka, Novodomszky Nesztor 8.a osztályos tanulók.

Döntetlent játszott gyermekek: Rumi Nóra, Nagy Csanád, Kiri Zénó 5.b, Medvegy Zalán, Farkas – Farkas Imre, Helmeczi Csanád, Benke Márton, Lestyan Lili 6.a, Ivanics Jázmin 6.b, Csicsely Bálint 6.c, Balczó Ábel, Balázs Zsombor 7.a, Ribárszky Kitti 7.b, Polgár Panna, 8.a osztályos tanulónk győzelmet aratott, melyhez ezúton is gratulálunk!

Az alsó tagozatosok másnap, január 31-én játszhattak Bici nénivel. Ekkor 82 partira került sor. Minden gyermek izgatottan várta a partikat, melyeket sok szülő, pedagógus, felnőtt is megtekintett, sőt, volt, aki a még a játékhoz is kedvet kapott. Folytatva az előző napi, kiváló hangulatú játszmákat, itt is izgalmas partik zajlottak.

Azonban voltak olyan szép teljesítmények, melyeket Bici néni csillaggal jutalmazott.

Csillagot kaptak jó játékért, jó lépésért az alábbi gyermekek:  Tóth Zoltán, Madács Blanka,1.a, Várnagy Villő, Szűcs Gergő, Rácz Botond, Kozák Viktor, Frank Hanna,1.b, Galó Barna, Fürj Gergő, Biacs Ákos 2.a,  Szántosi Áron, Csanádi Regő, Brlás János, Torda Dominik, Uhljár Zsombor, Barcsik Soma,2.b, Moldván Patrik, Horváth Bence, Kasznár Máté, Liebl Vanessa, Molnár Tünde, Poljak Zsombor, Molcsán Izabella, Farkas Botond, Kalocsai Erzsébet, Patay István, Tóma Dorka, 2.c, Szalai Anita, Adamik Áron, Lestyan Gréta, Molnár Edina, Nagy Attila, Koszó Bence 3.a, Horváth Janka, Harsányi Barnabás, Bartha Alexa 3.b,, Roszik Péter, Litauszky Nikolett 4.a, Bagócsi Áron 4.b, Nagy László, Szűcs Lili, Határszéli Luca 4.c osztályos tanulók.

A szülők közül Harsányi Barnabás, Rumi Tímea, Határszéli Zoltán, Horváth Zoltán, Molnár Mihály, Herceg Csaba, Bohrát Mária hasonló eredményt ért el.

Döntetlent játszottak:  Tóth Zoltán 1.a, Frank Hanna, Nagy Brendon 1.b, Biacs Ákos, Rejtő Csaba, 2.a, Buzás Sára, Krátky Lia, Gerzsenyi Márton, Tóth Zalán, Nagy Lukács, Kalocsai Erzsébet, Bulovszki Hédi, Poljak Zsombor, Tóma Dorka 2.c, Bánfi Nikolett, 3.b osztályos tanulók. A szülők közül Harsányi Barnabás, Horváth Z. Olivér, Molnár Mihály, hasonló eredményt ért el. Nekik külön is gratulálunk!

A 15545 szimultán mérkőzés 15500. játékosa Rumi Tímea (szülő), a Szarvason 7 éve zajló mérkőzések 1000. játékosa Huszti Erika (pedagógus) lett. A két napot 15545 játszmával zárta az örökifjú sakkmester.

A sok játszmát Brigitta néni fiatalos lendülettel játszotta. Bízunk benne, hogy meghívásunkat a következő évben is elfogadja! Ezúton is szeretnék megköszönni Sinka Ildikó, Fehér Jánosné, Molnár Etele segítségét, továbbá Szántosi Attilának, hogy felajánlásával megköszönhettük Bici néni két nap áldozatos munkáját!

Huszti Erika szervező

Népszerű

Fotó: Babák Zoltán Fotó: Babák Zoltán

Két napra kinyitott a TSM

Turizmus

Fotó: Babák Zoltán Fotó: Babák Zoltán

Izgalmas végjátékhoz érkeztünk: a Gólgyártók ez egyik döntős

Sport

Békésszentandrás-Okány mérkőzés vs. Segítség Köve

Koncert

Bátor György, Doxy és tanítványa, Keller Gergyő Bátor György, Doxy és tanítványa, Keller Gergyő

Keller Gergő bronzot szerzett az Olimpiai Reménységek Versenyén

Sport

A rovatot támogatja:

Archívum

2020. február
h k s c p s v
« jan   Már »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Kategóriák

Friss

Hirdetés

Connect