Nagyon szívesen melléálltak Szalai Brigitta kezdeményezésének, és összekapcsolták az elmaradt költészet napi ünnepségükkel.
Mindenkit megviselt az elmúlt három hónap, az emberek eltávolodtak egymástól, egyre több és nagyobb feszültség vol tapintható a levegőben. Ezt szerette volna hogy egy kicsit levezetni, illetve a közösséget ismét összehozni, ahogy Brigi mondta, egy kicsit ismét összekovácsolni a szentandrásiakat.
Ezt a köves dolgot egy szadai oldalon látta, ahol egy kisfiú szíveket rajzolt kövekre, és azt elhelyezte az udvarokon. Megkereste Benedek Erikát, mi lenne, ha ők egy szentandrási vers szavait írnák a kövekre, azokat bedobnák postaládákba, és megkérnék a lakókat, hogy egy megadott időpontban egy megadott helyre hozzák vissza azokat.
Szombaton 18 órakor jött el az ideje, amikor gyönyörű időben gyönyörű helyszínen, a fövenystrandnál várták a falubelieket a kövekkel, amikre – 80 darabra – végül Radnóti Miklós Nem tudhatom… című versének egy szakasza került.
Benedek Erika megköszönte mindenkinek, aki elfogadta a meghívást, és részt vett a játékban.
– Ez jelképezné számunkra az összetartozást. Az elmúlt három hónapban mindenki tapasztalt jót és rosszat, sok család szétszakadt, sok barát eltávolodott egymástól. A megszokott kapcsolattartási formák, ölelések, kézfogások, esetleg a puszik átadása nem volt lehetséges számunkra. Ezt sokan nehezen élték meg. Mikor feloldották ezeket a rendelkezéseket, úgy gondoltuk, mindenképp találkoznunk kell. Az összefogást bizonyítja, hogy itt vagyunk, hogy túléltük ezt a három hónapot. Ezek most a szeretet kövei! Rakjuk össze és erősítsük a mi kis közösségünket ezzel a Radnóti verssel! – mondta.
Az elmúlt időszakban sokan kitették azokat a piros szíveket, amik a szeretetet jelképezték, és azok megbecsülését, akik az elmúlt három hónap átvészelésében éjjel-nappal segítettek bennünket. Ezt a gesztust most újragondolták úgy, hogy egy-egy úszógyertyát helyeztek volna el a Körösön egy szív alakú szmájli belsejében, ám annak biztonságos kivitelezését a szeles időjárás nem tette lehetővé, így azt a parton tették meg.
– Világítson a szeretet fénye közöttünk itt, most, a Körös-parton, Békésszentandráson! – fejezte ki Benedek Erika zárszóként.